Policja nie zwalnia i ostro karze krakowian! Rekordowa liczba mandatów! [ZDJĘCIA]

2021-03-26 10:16

Wzmożone kontrole policji na ulicach nie były słowami rzuconymi na wiatr. Funkcjonariusze ostro sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. W ciągu kilku dni wystawili prawie tysiąc mandatów. Posypały się również wnioski o ukaranie do sądu. Krakowie nie chcą stosować się do obowiązujących obostrzeń?

Lockdown w Polsce. Wzmożone kontrole policji na ulicach

Od soboty, 20 marca w Polsce zaostrzony został reżim sanitarny w związku z pandemią koronawirusa. Kolejne zmiany czekają nas w weekend. W kraju notuje się rekordy pod kątem nowych zachorowań. Lockdown w Polsce ma pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się pandemii.

W związku z tym na ulicach wzmożone są również patrole policji. Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie obostrzeń. Niestety nie wszyscy stosują się do rozporządzenia rządu. Potwierdzają to statystyki przedstawione przez policję.

Raport z Anteny 25.03

Funkcjonariusze sprawdzają między innymi czy zachowywany jest dystans społeczny, czy osoby poruszające się w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także kontrolują placówki handlowo-usługowe, rozrywkowe, restauracje i środki komunikacji publicznej - czytamy w komunikacie policji.

Tylko do początku tego tygodnia funkcjonariusze ujawnili aż 1212 nieprawidłowości związanych z lekceważeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Pouczone zostały 122 osoby. Wystawiono też rekordową liczbę mandatów! Aż 956! Wobec 134 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Policja kontrolowała też restauracje - tu ujawniono 9 przypadków powodowania zagrożenia epidemiologicznego dla życia i zdrowia (w tych sprawach zainicjowano postępowania karne) oraz 36 wykroczeń dotyczą (w tych sprawach nie nakładano mandatów i prowadzone są postępowania, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu). Jak podkreślają funkcjonariusze, reżim sanitarny został złamany m.in. poprzez przyjmowanie wewnątrz lokalu klientów. Co ważne, ukarani mogą zostać również osoby, które przebywały wtedy w restauracji.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE