XXI Ogólnopolskie Dni Owada

i

Autor: Aleksandra Wasilewska XXI Ogólnopolskie Dni Owada

Ciekawostki z miasta

Pokazy, warsztaty i kiermasz. Za nami 21. Ogólnopolskie Dni Owada

2023-06-04 19:52

To była istna.. uczta z owadami. Na Uniwersytecie Rolniczym odbyły się XXI. Ogólnopolskie Dni Owada. Pośród gwiazd programu nie zabrakło pająków, straszyków, węży i gekonów. Niektóre z nich można było zobaczyć z bliska, dotknąć, a nawet zjeść.

Kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych, w tym szkodników, robaków i owadów królowały do niedzieli w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W programie zaplanowano wykłady, warsztaty i gry terenowe. Jednak największą atrakcją była specjalnie przygotowana wystawa. Można było na niej zobaczyć niecodzienne owada, a nawet... potrzymać węże, gekony i pająki.

Bardzo podoba się, co prawda pająki trochę straszne.. Można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, a także dotknąć na przykład kameleona lub gekona. Super doświadczenie - oceniają dzieci.

Można było zobaczyć także owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyl oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Zaś na najmłodszych czekały m.in. „owadzie” tatuaże oraz warsztaty.

Dotykałam tutaj agamę brodatą i pająka. Mogłam pokonać strach - dodają najmłodsi.

Dni Owada trwały przez cały weekend. Przez ten czas odbyły się liczne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. Prócz zajęć plastycznych i gier terenowych, można było także skorzystać z kiermaszu produktów pszczelich i biżuterii inspirowanej owadami.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Tak wyglądało nocne widowisko na Wiśle [DUŻO ZDJĘĆ]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE