Pogoda na wiosnę 2023. Kiedy będzie ciepło?

i

Autor: Pixabay Pogoda na wiosnę 2023. Kiedy będzie ciepło?

Pogoda na wiosnę 2023

Pogoda na wiosnę 2023. Kwiecień plecień zaskoczy opadami i... przymrozkami!

2023-04-06 8:22

Pogoda długoterminowa na wiosnę 2023. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę pogody na kwiecień, maj i czerwiec 2023. Czy pogoda na wiosnę nas rozczaruje? Kwiecień da się we znaki deszczem i nocnymi przymrozkami. Z kolei maj też wcale nie będzie ciepły, szczególnie na początku. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na wiosnę 2023. Kwiecień zaskoczy śniegiem i przymrozkami

Początek wiosny kalendarzowej już dawno za nami. Niestety zamiast rześkich lecz coraz cieplejszych dni, w wielu miejscach w Polsce z powrotem zagościła zima. Jaka będzie wiosna 2023? Jaka pogoda będzie w kwietniu i maju? Jak będzie w czerwcu? Kiedy zrobi się ciepło? IMGW opublikowało szczegółową analizę i przewidywania dotyczące pogody na najbliższe miesiące.

Okazuje się, że pogoda w kwietniu 2023 nie będzie sprzyjała uroczystościom na świeżym powietrzu i wypadom w plener, bowiem ma być deszczowo, a noce i ranki upłyną pod znakiem przymrozków. Synoptycy informują, że to już trzeci tak zimny kwiecień z rzędu, a także dodają, że w kwietniu miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej wieloletniej normy. Mokro będzie już na Święta Wielkanocne, które w 2023 roku wypadają 9 i 10 kwietnia. Potężne wyże spowodują też, że w niektórych rejonach Polski może zrobić się biało. Z tego powodu warto wstrzymać się jeszcze z wymianą opon na letnie.

Długoterminowa prognoza pogody na maj i czerwiec 2023. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło?

Jaka pogoda na maj 2023? Miesiąc szczególnie wymagający dla uczniów, którzy zdają matury i egzamin ósmoklasisty będzie pogodowo spokojny natomiast niezbyt ciepły. IMGW podało, że w maju średnia temperatura oraz suma opadów w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy. Nie będzie jednak zbyt ciepło, szczególnie na początku miesiąca, czyli na... majówkę. W tym roku Święto Pracy, czyli 1 maja wypada w poniedziałek. Święto Konstytucji 3 Maja w 2023 roku wypada natomiast w środę. Synoptycy przewidują, że na termometrach zobaczymy wtedy maksymalnie do 20 st. C. Pogoda w maju 2023 będzie zatem pięknym preludium do upalnego - według zapowiedzi IMGW - lata. Pogoda na czerwiec 2023 będzie iście wakacyjna. Już na początku miesiąca będzie upalnie. Jak prognozuje IMGW, średnie temperatury będą powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

2-miesięczny chłopiec przestał oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. Znajdź brakujące wyrazy. Bijemy brawo już za 9/12

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE