Niż Askan nadciąga. Potężne śnieżyce i srogi mróz. Nawet kilkanaście centymetrów śniegu!

i

Autor: jch/screen wxcharts Niż Askan nadciąga. Potężne śnieżyce i srogi mróz. Nawet kilkanaście centymetrów śniegu!

Niż Askan nadciąga. Potężne śnieżyce i srogi mróz. Nawet kilkanaście centymetrów śniegu!

2023-03-03 11:12

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Nad nasz kraj nadciąga niż Askan. Ten ściągnie do nas intensywne opady śniegu oraz srogi mróz. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę w pełni będziemy musieli jeszcze poczekać.

Niż Askan nadciąga nad Polskę. Jaka będzie pogoda?

Choć wiele osób wyczekuje już wiosny, wyższych temperatur oraz słońca, to niestety nie mamy dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że na cieplejsze dni przyjdzie nam jeszcze poczekać. A to za sprawą niżu Askan, który nadciąga nad Polskę. Zamiast wiosny czeka nas ponowne uderzenie zimy. Możemy spodziewać się bardzo intensywnych opadów śniegu. A to jeszcze nie wszystko! Mocno spadnie też temperatura. Na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni na minusie. Warto więc zostawić na wieszakach ciepłe kurtki, szaliki i czapki. Jak bardzo pogodę zmieni niż Askan? Co dokładnie będzie się działo? Sprawdźcie poniżej.

Pogoda na weekend 3-5.03.2023. Co przyniesie niż Askan?

W piątek, 3 marca w całym kraju możemy liczyć jeszcze na dość pogodną pogodę. Aura zacznie zmieniać się dzień później. Niż Askan przyniesie opady deszczu praktycznie w całym kraju. Jedynie nad morzem i w Tatrach możemy liczyć na więcej słońca. W niedzielę, 5 marca na całym obszarze Polski wystąpią przelotne opady deszczu oraz deszczy ze śniegiem. Spadnie też temperatura. Maksymalnie na termometrach zobaczymy trzy st. C. Najzimniej będzie w Suwałkach - około zera.

Co po niżu Askan? Czeka nas kolejne załamanie pogody

Jednak niż Askan to nie wszystko, co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie. Pomiędzy 7, a 10 marca nad Polskę nadciągną potężne śnieżyce. Jak podaje twojapogoda.pl, może spaść nawet 10-20 cm śniegu. Będzie też dużo chłodniej. Na termometrach w nocy zobaczymy nawet -20 st. C. W ciągu dnia mróz będzie utrzymywać się na poziomie około -5 stopni Celsjusza.

Kiedy możemy liczyć na poprawę pogody? Sprawdźcie w naszym materiale:

Kiedy zrobi się ciepło? IMGW podało konkretną datę. Tego dnia temperatura wystrzeli w górę!

Hotel Sobieski zmienia kolor! Budynek nie będzie zabytkiem, prace ruszyły