Pogoda Kraków: IMGW wydał żółty alert. Czekają nas ciężkie dni. Kiedy poprawa pogody?

2021-04-06 12:48 nm
deszcz
Autor: Pixaby

Choć w kalendarzu mamy wiosnę, to aura za oknem raczej mało ją przypomina. Wtorek rano przywitał nas minusową temperaturą oraz śniegiem! IMGW wydał żółty alert ostrzegający przed przymrozkami. Ten obowiązuje do czwartku, 8 kwietnia. Kiedy możemy spodziewać się poprawy pogody?

Napływ zimnego frontu atmosferycznego można było poczuć już w poniedziałek wieczorem. W Krakowie i Małopolsce zaczął padać deszcz. Mocno również wiało. Wtorkowy poranek przywitał nas za to przymrozkami i śniegiem. Dla wielu osób mogło to być zaskoczeniem, ale jak wiemy z doświadczenia, kwiecień jest mocno nieprzewidywalny.

Co więcej, w Małopolsce obowiązuje żółty alert wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!

Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -4°C, -1°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Alert obowiązuje do czwartku, 8 kwietnia do godziny 8.00 rano.

Kiedy poprawa pogody?

W najbliższych dniach prócz przymrozków musimy przygotować się jeszcze na opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Pogoda w Krakowie powinna poprawić się w piątek. Będzie zdecydowanie więcej słońca. Temperatura wzrośnie nawet do 11 stopni Celsjusza.