Atak zimy już w tym tygodniu! Idzie poważne ochłodzenie, czeka nas mróz i śnieg

2020-11-18 9:13 nm
Do Małopolski nadchodzi ZIMA?! Meteorolodzy pokazali prognozy, nie ma już wątpliwości
Autor: MW, archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Czekaliście na pierwsze zimowe dni tej jesieni? W takim razie ta wiadomość jest dla Was. Już w tym tygodniu możemy spodziewać się ataku mrozu oraz opadów śniegu. To czas by wyciągnąć z szafy cieplejsze kurki, czapki i szaliki. Kiedy dokładnie spodziewane jest ochłodzenie? Dowiecie się na eska.krakow.pl.

Spis treści

  1. Pogoda długoterminowa. Czeka nas atak zimy!
  2. Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy w Polsce spadnie śnieg?
  3. Zima zawita do Krakowa i Małopolski. W weekend mocne ochłodzenie
  4. Pogoda na weekend. W górach zrobi się zimowo

Pogoda długoterminowa. Czeka nas atak zimy!

Tegoroczna jesień nas zdecydowanie rozpieszcza. Temperatura nawet w listopadzie nierzadko przekraczała 10 stopni Celsjusza, nie brakowało również słońca. Wygląda jednak na to, że przed nami ostatnie tak ciepłe dni. Po 20 listopada czeka nas atak zimy. Pojawią się przymrozki, a nawet spadnie śnieg. Jeśli więc wciąż trzymacie w szafach cieplejsze kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki, to najwyższa pora by je powyciągać.

W Polsce zapłacisz okiem. Zobacz jak | ESKA XD - Mobmania #10

W piątek zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Będzie dużo chmur z przelotnym deszczem, na północnym zachodzie kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem, a na terenach podgórskich i w górach śniegu - czytamy na stronie IMGW.

Długoterminowa prognoza pogody. Kiedy w Polsce spadnie śnieg?

Czwartek będzie ostatnim dniem, w którym zobaczymy temperaturę dwucyfrową. Z zachodu na wschód kraju zacznie przesuwać się chłodny front, który przeniesie opady i porywisty wiatr. Poczujemy więc mocne ochłodzenie!

To jednak jeszcze nie wszystko. Od piątku, 20 listopada noce i poranki przyniosą spadki temperatury poniżej zera. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy w granicach 3-9 stopni. Padać będzie nie tylko deszcz, ale również deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg! Ten jednak na północy i w centralnej Polsce nie utrzyma się zbyt długo. Zapowiada się więc chłodny weekend z opadami. Taka pogoda może utrzymywać się do połowy przyszłego tygodnia.

Zima zawita do Krakowa i Małopolski. W weekend mocne ochłodzenie

W Małopolsce sytuacje będzie wyglądać poważniej niż na pozostałym terenie Polski. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę czeka nas lekki mróz, do -3°C. W dolinach górskich natomiast do -5°C. W ciągu dnia od 3°C do 9°C.

Pogoda na weekend. W górach zrobi się zimowo

Jeśli na weekend planujecie wypad w góry, to warto się do tego dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o ciepłe ubrania. Jak wspominaliśmy, w górach spadnie śnieg, czeka nas także temperatura poniżej zera. Warto pomyśleć również o zmianie opon. I choć ich wymiana w Polsce nie jest obowiązkowa, to szczególnie na terenach górskich "zimówki" są jak najbardziej wskazane. Na oponach letnich, lub wielosezonowych jeździ się w górach zdecydowanie gorzej. 

Czy opony można bezpiecznie wymienić nie narażając się na mandat? Sprawdźcie w artykule poniżej.

Posłuchaj, czym jest histerektomia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.