A4

i

Autor: Ralf Lotys/Wikimedia Commons Nowe stawki na A4 od poniedziałku, 3 kwietnia 2023

Twoje finanse

Podwyżka cen za przejazdy autostradą A4 Katowice - Kraków. Jest sposób, by nie płacić więcej

2023-04-03 7:51

Od poniedziałku, 3 kwietnia będą obowiązywały nowe stawki za przejazdy autostradą A4 Katowice - Kraków. Podwyżki obejmą wszystkie kategorie pojazdów. Jak nie płacić więcej? Jest jeden sposób. Jak zaznaczyła zarządzająca tym odcinkiem spółka Stalexport Autostrada Małopolska, nadal premiowane będą przejazdy z wykorzystaniem płatności automatycznych.

Nowy cennik na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Ile zapłacimy za przejazd?

Od poniedziałku, 3 kwietnia na autostradzie A4 Katowice - Kraków wszystkie kategorie pojazdów objęte zostaną nowymi stawkami. Wyniosą one na każdym z dwóch placów poboru opłat - w Mysłowicach i Balicach:

  • 15 zł dla kategorii 1 (zmiana o 2 zł),
  • 27 zł dla kategorii 2 i 3 (zmiana o 3 zł),
  • 46 zł dla kategorii 4 i 5 (zmiana o 6 zł),
  • stawka dla motocyklistów wzrośnie z 6 do 7 zł

- W przypadku kierowców samochodów osobowych płacących na bramkach gotówką bądź kartą, decyzja o tym, czy zostaną objęci podwyżką, należy do nich samych. Przechodząc na płatności automatyczne, zagwarantują sobie przejazdy w dotychczasowej cenie - poinformowała w komunikacie Stalexport Autostrada Małopolska.

Podwyżka opłat za przejazd A4. Jak nie płacić więcej? Jest na to sposób

W przypadku samochodów osobowych nadal premiowane będą przejazdy z aplikacją do videotollingu bądź elektronicznym poborem opłat A4Go rabatem. "Korzystający z tych form wnoszenia opłat zapłacą na każdym z dwóch placów poboru 13 zł, czyli o 2 zł mniej, niż ci kierowcy, którzy pozostaną przy płatnościach tradycyjnych. Jest to jednocześnie o 3 zł więcej niż wynosiła stawka dla użytkowników videotollingu i A4Go przed zapowiadaną zmianą" - podała SAM. Płatności automatyczne zatem najbardziej się opłacają.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie [ZDJĘCIA]

BABCIOWE? Niech się WYPCHA! Polacy pokłócili się o TUSKA! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE