Pociąg z Krakowa do Katowic dojedzie w godzinę! Rewolucja w rozkładzie jazdy PKP

2020-09-23 9:50
Część połączeń obsłużą Koleje Śląskie
Autor: MichalPL

Zaledwie około godzinę bez postojów zajmie podróż z Krakowa do Katowic według nowego rozkładu jazdy PKP PLK. To o niemal połowę mniej niż obecnie.

Ze wstępnej rozpiski połączeń wynika, że między stolicami Śląska i Małopolski pociągi kursować będą 18 razy dziennie. W planach są 4 połączenia do Krakowa dziennie obsługiwane przez regionalnego przewoźnika - Koleje Śląskie. Nowa siatka połączeń zacznie obowiązywać 13 grudnia.

- Z postojami pomiędzy Katowicami a Krakowem m.in. w Jaworznie Szczakowej średni czas przejazdu będzie wynosił około 70-75 minut - zapowiada rzecznik Kolei Śląskich Tomasz Musioł.

Skrócenie czasu przejazdu to efekt modernizacji torów między Krakowem a Katowicami. Dzięki temu od grudnia pociągi będą jeździć na tej trasie z prędkością sięgającą 120 kilometrów na godzinę.

- Docelowo pociągi mają się na tym odcinku poruszać z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Stanie się to jeszcze w 2021 roku - mówi Piotr Hamarnik z PKP PLK

Po zakończeniu modernizacji trasy między stolicami Śląska i Małopolski podróż zajmie zaledwie 45 minut.

Nowy przystanek PKP Kraków-Bronowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE