Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

i

Autor: pixabay.com/ Zdjęcie poglądowe Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork

2021-06-25 13:45

Po 13 latach przerwy wraca bezpośrednie połączenie lotnicze Kraków - Nowy Jork. - W piątek, zainaugurowano bezpośrednie połączenie lotnicze PLL LOT na trasie Kraków - lotnisko JFK w Nowym Jorku - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. To drugie transatlantyckie połączenie - po Chicago - oferowane przez narodowego przewoźnika z Kraków Airport.

Na lotnisku Kraków Airport została w piątek zorganizowana konferencja z okazji uroczystej inauguracji nowego połączenia PLL LOT na trasie JFK- KRK-JFK. W jej trakcie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział: To dzięki wysiłkowi naszych służb lotniczych, dzięki wysiłkowi zarządu PLL LOT, dzięki wysiłkowi kierownictwa lotniska i wszystkich tych, którzy pracowali nad projektem, uzyskujemy nowe połączenie z Nowym Jorkiem. Adamczyk przyznał, że daleko do stanu, który przed pandemią koronawirusa, jednak, jak wskazał, należy pokonywać trudności wynikające z niezależnych czynników, takich jak wystąpienie pandemii i jej skutki.

CZYTAJ TAKŻE: Trąba powietrzna w Małopolsce. Uszkodzone budynki, jedna osoba ranna. Premier zapowiada pomoc

Wraca po 13 latach przerwy

Resort w komunikacie przypomniał, że bezpośrednie połączenie PLL LOT z lotniska Kraków Airport na lotniska JFK w USA, wraca po 13 latach przerwy. Jak podało ministerstwo, w tym roku, od 25 czerwca do 25 września, połączenia będą realizowane raz w tygodniu. Samolot narodowego przewoźnika będzie lądował w Krakowie w piątek o 8.55, natomiast w sobotę o 13.00 będzie wyruszał w drogę za Atlantyk. Podróż na trasie liczącej 7 tys. km potrwa 8 godzin 40 minut.

MI wskazało, że bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa jest doskonałą ofertą zarówno dla podróżujących w celach rodzinnych, jak i turystycznych oraz biznesowych. Resort przypomniał, że w przeszłości loty z Krakowa były wykonywane do 2008 roku na lotnisko JFK, a do roku 2010 na lotnisko Newark, z częstotliwością do trzech rejsów tygodniowo. Połączenia te były oferowane w sezonie letnim. W latach 2005-2010 korzystało z nich nawet 20 tys. pasażerów rocznie.

Kraków Airport: połączenie na JFK jest drugim - po Chicago - transatlantyckim kierunkiem

Kraków Airport w informacji prasowej przekazało, że połączenie na JFK jest drugim - po Chicago - transatlantyckim kierunkiem oferowanym przez narodowego przewoźnika z krakowskiego portu. Cytowany w informacji prasowej prezes PLL LOT Rafał Milczarski przekazał, że połączenie to, było "długo oczekiwane".

"Ostatni raz samoloty LOT-u łączyły Małopolskę ze wschodnim wybrzeżem USA w 2010 r. Z uwagi na stabilizującą się sytuację pandemiczną, rejsy do Nowego Jorku będziemy początkowo obsługiwać raz w tygodniu. Docelowo jednak w przyszłości, o ile warunki pozwolą, liczymy że uda się zwiększać częstotliwość ruchu na tej trasie" - powiedział Milczarski.

Dodał, że LOT w te wakacje poleci z Kraków Airport do Chicago, oferując w sumie połączenia do dwóch portów w USA, a także do europejskich kurortów w Chorwacji, Grecji, Albanii i do portów regionalnych w Polsce. Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek ocenił, że połączenie to "wpłynie pozytywnie na potencjał gospodarczy miasta i regionu".

Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Urodziły się tam dwie pantery śnieżne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE