Parkomat

i

Autor: Pixabay.com

Płatne parkowanie w Krakowie także w niedzielę? To możliwe!

2022-05-15 15:52

Strefa płatnego parkowania może funkcjonować także w niedzielę. Taki plan powstał z inicjatywy Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga. To już kolejna próba podreperowania w ten sposób budżetu miasta. Płatna strefa parkowania miałyby także zmniejszyć liczbę samochodów w centrum Krakowa.

Jeszcze rok temu przeciwko płatnej strefie parkowania protestowali mieszkańcy. Ich zdaniem wprowadzenie opłat w strefie A w niedzielę, uniemożliwi im dojazd do kościoła. To przyczyni się także do spadku liczby wiernych, uczęszczających na nabożeństwa. 

- Nie są te miejsca wykorzystywane w celach religijnych tylko wręcz odwrotnie - turystycznie. Mam mnóstwo informacji, a nawet zdjęć od mieszkańców, którzy pokazują, z jak odległych miejsc przyjeżdżają ludzie w sobotę wieczorem. Za darmo tutaj parkują, często aż do poniedziałku - podkreśla Wiceprezydent Andrzej Kulig. 

Obecnie na tysiąc mieszkańców przypada 750 pojazdów. Płatne strefy miałyby zmniejszyć liczbę samochodów w centrum Krakowa. Jednak zdania mieszkańców na ten temat są podzielone. 

- Nie dla strefy płatnej. Jeżeli chcę iść do syna po drugiej stronie Rudawy, muszę zapłacić za kolejną strefę. Jest to dla mnie uciążliwe. Z perspektywy mieszkańców to bardzo dobry pomysł. Tutaj nie ma miejsca do parkowania w niedzielę. Jestem przeciw, bo w weekend jest zawsze dużo turystów i to zniechęciłoby ich do przyjazdu do Krakowa - mówią mieszkańcy. 

O wprowadzeniu stref płatnego parkowania w centrum zadecydują krakowscy radni. Dyskusja na ten temat rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie czerwca. 

Mała Amal odwiedziła Kraków

QUIZ: Radio, winyle i kasety w PRL-u. Czego się wtedy słuchało?

Pytanie 1 z 10
W utworze „Aqualung” Jethro Tull, wielkim przeboju początku lat 70., padają słowa - Czuję się jak: