Park przy Naczelnej

i

Autor: Łukasz Miłoszewski

Plac zabaw, miejsce na piknik i owocowy sad, a to wszystko... za zamkniętą bramą

2021-03-19 18:59

Mieszkańcy nie mogą doczekać się otwarcia parku przy ulicy Naczelnej. Choć w "Ogrodzie nad Sudołem" prawie wszystkie prace zostały ukończone to Zarząd Zieleni Miejskiej czeka z otwarciem parku na podłączenie prądu. Część z mieszkańców wykorzystuje dostępne przejścia by już teraz skorzystać z Ogrodu.

- Miałem okazję być na hucznym otwarciu. Wiatr wywiał bramę i zobaczyłem park od wewnątrz. Przyznaje, że jest naprawdę dużo innowacji - mówi jeden z okolicznych mieszkańców. - Wypatruje otwartych bram, bo park wygląda przepięknie - dodaje kolejna osoba.

Protest kobiet w Krakowie

Z powodu na liczne prośby mieszkańców urzędnicy postanowili otworzyć park od 1 kwietnia. Ogród na początku będzie udostępniany tylko w dzień.

- Park zostanie otwarty bez oświetlenia i działającej toalety, co mamy nadzieję zmieni się już w połowie kwietnia - mówi architekt Barbara Kazimierowicz z Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Ogród nad Sudołem obejmie ponad hektar terenu między ulicą Naczelną, a kościołem pw. św. Jana Chrzciciela. Cały kompleks będzie nawiązywał do tradycji tego miejsca, czyli do zespołu folwarcznego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE