Cracovia

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Cracovia

PKO Ekstraklasa: przełamanie krakowskich drużyn. Wisła i Cracovia z trzema punktami

2021-10-18 9:14

Zarówno Wisła Kraków i jak Cracovia zakończyły 11. kolejkę PKO Ekstraklasy z trzema punktami. Biała Gwiazda na wyjeździe pokonała Górnika Zabrze (1:0). Cracovia natomiast wygrała u siebie z Wartą Poznań 2:0.

To ważne zwycięstwa dla krakowskich drużyn. Podopieczni Adriana Guli trzy ostatnie spotkania przegrali. Najpierw z Lechem Poznań (0:5), następnie z Pogonią Szczecin (0:1) i na początku października z Piastem Gliwice (0:1). Wygrana z Górnikiem jest więc mocnym przełamaniem Białej Gwiazdy. Trzy punkty Wiśle zapewnił Michał Frydrych, który piłkę do siatki posłał w 50. minucie spotkania.

Napadł na stację paliw i sklep. Został zatrzymany na hulajnodze

Dobrze spisała się też Cracovia, która wygrała u siebie z Wartą Poznań 2:0. Bramki dla Pasów strzelili Michał Rakoczy w 588. minucie oraz już w doliczonym czasie Jakub Myszor. Dodajmy, że w trzech poprzednich spotkaniach Cracovia dwa razy zremisowała (z Pogonią i Stalą Mielec oraz odniosła jedno zwycięstwo z Piastem).

W następnej kolejce Wisła Kraków podejmie u siebie Śląsk Wrocław. Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Pasy na ten moment zajmują szóste miejsce w tabeli. Biała Gwiazda 10. Liderem jest Lech Poznań.