Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Afera po meczu Jagiellonii z Wisłą Kraków. Błaszczykowski musi przejść testy na koronawirusa!

2020-08-25 8:20

Do skandalu doszło po poniedziałkowym meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków. Tuż po ostatnim gwizdku na murawę wkroczył kibic ze swoją rodziną i podszedł do Kuby Błaszczykowskiego. W konsekwencji piłkarz musiał zostać oddzielony od drużyny i wracać do Krakowa osobnym autokarem. Dlaczego? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

W pierwszej kolejce otwierającej piłkarski sezon 2020/2021 Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków podzieliły się punktami. Bramkę dla gospodarzy w 25. minucie zdobył Maciej Makuszewski. Osiem minut później wyrównał Kuba Błaszczykowski i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Reprezentant Polski stał się bohaterem spotkania jednak nie tylko z powodu uratowane punktu dla Wisły Kraków. Tuż po meczu doszło do małego skandalu.

Na boisko Jagiellonii wtargnął kibic wraz z dziećmi i podszedł do kapitana Białej Gwiazdy. Najpierw zrobił piłkarzowi zdjęcie z pociechami, a później poprosił jeszcze o selfie. Na reakcję przedstawicieli obu klubów nie trzeba było długo czekać. Kibic został wyproszony z murawy przez służby porządkowe.

Czy poznasz polskie kluby piłkarskie po herbie? Będzie trudniej niż myślisz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek banał na rozgrzewkę. Do kogo należy ten herb?
Herb Legii Warszawa

Incydent ma jednak przykre konsekwencje. Doszło bowiem do złamania regulaminu imprezy masowej oraz złamania regulaminu obowiązującego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Kibicowi grozi nawet całkowity zaraz wejścia na kolejne mecze Jagiellonii. Wszystko zależy od decyzji PZPN.

To jednak jeszcze nie wszystko. Błaszczykowski został oddzielony od reszty drużyny i nie wrócił do Krakowa z kolegami z klubu. Dodatkowo musi jeszcze przejść badania pod kątem koronawirusa.

W następnej kolejce Jagiellonia zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Wisła Kraków natomiast podejmie u siebie Śląsk Wrocław.

ESKA Summer City - Jakie są najlepsze miejsca w Wiśle?
Posłuchaj o diecie antycholesterolowej, po jakie potrawy sięgać, a jakich się wystrzegać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.