Afera po meczu Jagiellonii z Wisłą Kraków. Błaszczykowski musi przejść testy na koronawirusa!

2020-08-25 8:20 NM
Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków
Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski, Wisła Kraków

Do skandalu doszło po poniedziałkowym meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków. Tuż po ostatnim gwizdku na murawę wkroczył kibic ze swoją rodziną i podszedł do Kuby Błaszczykowskiego. W konsekwencji piłkarz musiał zostać oddzielony od drużyny i wracać do Krakowa osobnym autokarem. Dlaczego? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

W pierwszej kolejce otwierającej piłkarski sezon 2020/2021 Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków podzieliły się punktami. Bramkę dla gospodarzy w 25. minucie zdobył Maciej Makuszewski. Osiem minut później wyrównał Kuba Błaszczykowski i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Reprezentant Polski stał się bohaterem spotkania jednak nie tylko z powodu uratowane punktu dla Wisły Kraków. Tuż po meczu doszło do małego skandalu.

Na boisko Jagiellonii wtargnął kibic wraz z dziećmi i podszedł do kapitana Białej Gwiazdy. Najpierw zrobił piłkarzowi zdjęcie z pociechami, a później poprosił jeszcze o selfie. Na reakcję przedstawicieli obu klubów nie trzeba było długo czekać. Kibic został wyproszony z murawy przez służby porządkowe.

Incydent ma jednak przykre konsekwencje. Doszło bowiem do złamania regulaminu imprezy masowej oraz złamania regulaminu obowiązującego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Kibicowi grozi nawet całkowity zaraz wejścia na kolejne mecze Jagiellonii. Wszystko zależy od decyzji PZPN.

To jednak jeszcze nie wszystko. Błaszczykowski został oddzielony od reszty drużyny i nie wrócił do Krakowa z kolegami z klubu. Dodatkowo musi jeszcze przejść badania pod kątem koronawirusa.

W następnej kolejce Jagiellonia zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Wisła Kraków natomiast podejmie u siebie Śląsk Wrocław.

ESKA Summer City - Jakie są najlepsze miejsca w Wiśle?
Posłuchaj o diecie antycholesterolowej, po jakie potrawy sięgać, a jakich się wystrzegać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.