Piwo w proszku niedługo trafi do sklepów! Szokujący wynalazek Niemców

i

Autor: Pexels Piwo w proszku niedługo trafi do sklepów! Szokujący wynalazek Niemców

Zakupy

Piwo w proszku niedługo trafi do sklepów! Szokujący wynalazek Niemców

2023-03-22 12:10

Browar Neuzelle, który znajduje się na terenie XII-wiecznego katolickiego klasztoru Neuzelle Abbey i od ponad 400 lat zajmuje się produkcją piwa, idzie z duchem czasu. O co chodzi? Opracował bowiem pierwsze piwo w proszku. Aby powstał złocisty płyn, należy tylko zalać go wodą. Piwo na razie jest bezalkoholowe i wkrótce ma trafić na rynek.

Pierwsze na rynku piwo z proszku. Niemcy idą z duchem czasu

Rynek sprzedażowy pełen jest spożywczych nowinek, które powoli widać w sklepach. Dość powiedzieć o mące ze świerszczy domowych, która będzie stosowana w produkcji żywności, na co zezwoliła Komisja Europejska. W supermarketach - również w Polsce - można coraz częściej zauważyć jadalne robaki i to w różnych smakach oraz wariantach - od suszonych świerszczy i mączników a la chipsy po batoniki. Tym razem nowinka dotyczy jednak złotego trunku, o czym poinformował portalspozywczy.pl. Wszystko za sprawą niemieckiego Browaru Neuzelle, który wynalazł pierwsze piwo w proszku.

"Piwo Wytrawne", bo tak nazywa się złocisty napitek jest na razie bezalkoholowe, a jego stworzenie zajęło dwa lata. Kiedy dokładnie może trafić do sprzedaży? Już po lipcu 2023 roku, gdyż wtedy kończy się projekt badawczy finansowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki. Główna idea przyświecająca pomysłowi stworzenia takiego piwa to zmniejszenie kosztów transportu.

- Wiemy, że miłośnicy klasycznego Pilsa i wszyscy miłośnicy piw rzemieślniczych, zwłaszcza w Niemczech, będą początkowo sceptycznie nastawieni do naszego produktu – powiedział Stefan Fritsche dyrektor zarządzający klasztornego browaru, co cytuje portalspozywczy.pl.

Piwo z saszetki a może takie o właściwościach przeciwstarzeniowych?

To nie pierwszy raz, kiedy Browar Klasztorny Neuzelle zaskakuje swoim pomysłem. Jednym z najsławniejszych jego wyrobów jest piwo o nazwie Neuzeller Anti Aging Bier (dostępne także w Polsce). Nie służy tylko jako napój - można się w nim także... kąpać, ponieważ jego receptura spowalnia procesy starzenia się. Czy natomiast złoty trunek z saszetki przypadnie do gustu polskim piwoszom? O tym przekonamy się być może jeszcze w tym roku. 

Kilogramy narkotyków, broń i amunicja. Policja zatrzymała dilera [GALERIA]

Wyciągnęli z samochodu 500 tys. złotych! Szok pod Piasecznem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE