Pilotażowy program nowego krakowskiego systemu informacji jeszcze w tym roku

2020-11-10 17:29
Pilotażowy program nowego krakowskiego systemu informacji jeszcze w tym roku
Autor: Urząd Miasta Krakowa Wizualizacje nowych tablic z nazwami ulic.

Miasto chce zwalczyć chaos informacyjny w przestrzeni publicznej. Do końca tego roku w okolicach Jubilata i Wawelu ma ruszyć pilotażowy program nowego systemu informacji miejskiej. Oznacza to jednolity model tablic informacyjnych z podziałem na rodzaj ich odbiorców: mieszkańców, turystów czy kierowców.

Nowy system informacji miejskiej jeszcze w tym roku. Chodzi o uporządkowanie istniejącego systemu tablic i znaków wskazujących istotne atrakcje turystyczne czy przydatne miejsca. Gmina Kraków chce rozpocząć pilotażowy program od nowych tabliczek w okolicach domu handlowego Jubilat i wzgórza wawelskiego.

Będą to tablice z nazwami ulic, placów, rond i różnego innego rodzaju obiektów. Będą to tablice adresowe i tablice z informacjami dotyczącymi zarządcy budynku, to będą takie jakby nośniki fakultatywne, jeżeli zarządca wyrazi taką chęć. Tło beżowe z takimi ciemnobrązowymi literami - mówi Krystian Banet z Zarządu Transportu Publicznego.

Prace nad nowym systemem informacji trwają już od trzech lat. Urzędnicy chcieli aby trwały równolegle do prac nad uporządkowaniem miejskiego krajobrazu.

Ciężko jest osobie przyjezdnej odszukać informacje, których potrzebuje. One istnieją, ale nam chodzi też o to, że tak jak uchwała krajobrazowa uporządkowała ten ład przestrzenny pod kątem nośników reklamowych, tak samo w tym momencie dostrzegamy, że jest chaos informacyjny pod kątem nośników informacji miejskiej - tłumaczy Krystian Banet.

Po zamontowaniu tabliczek w obszarze pilotażowym, na początku przyszłego roku będą konsultacje społeczne dotyczące wprowadzonych rozwiązań. Po konsultacjach miasto zdecyduje o kolejnych krokach.

Jeżeli chodzi o posesje prywatne, na ten moment miasto będzie się dzielić z mieszkańcami dokumentacją projektową, żeby mogli zlecić tabliczki swoich domów w nowej aranżacji. Program pilotażowy będzie kosztował nieco ponad 300 tysięcy złotych.

Nowy monitoring i system informacji pasażerskiej. O zmianach w gdańskich tramwajach w Radiu Eska powiedziała Anna Dobrowolska, rzecznik GAiT.
Sto kieleckich zabytków, ulic i placów będzie miało tablice z opisami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE