PILNE! Trwa akcja ratunkowa TOPR. Turysta porażony piorunem

2022-06-29 19:05
pilne
Autor: eska.pl Zderzenie trzech tirów na A4. Trwają utrudnienia, tworzą się gigantyczne korki

Trwa akcja ratunkowa TOPR. Turysta porażony piorunem. Ratownicy zostali wezwani na pomoc w okolice Giewontu. Ratownicy z pokładu śmigłowca desantowali się w okolicach kopuły. Nie wiadomo w jakim stanie jest turysta. Wkrótce więcej informacji.

- W środę po południu na Giewoncie turysta został rażony piorunem. Poszkodowany został przetransportowany przez ratowników TOPR na pokładzie śmigłowca do zakopiańskiego szpitala – poinformował ratownik dyżurny Łukasz Zubek.

W środę około godz. 15 nad Tatami rozpętała się gwałtowna burza z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi i nawalnym deszczem. W górach panuje duży ruch turystyczny, o czym świadczą kolejki turystów oczekujących do wejścia na popularne szczyty. Tak jest m.in. po kopułą szczytową Giewontu.

Giewont jest szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne z uwagi na metalowy krzyż na szczycie oraz zainstalowane na podejściu łańcuchy, które przyciągają pioruny.

Popołudniami burze w górach zdarzają się niemal codziennie w ostatnich dniach wakacji. Służby wydały ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami i upałem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE