PILNE: jest nakaz aresztowania Władimira Putina. Decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego

i

Autor: PAP/EPA/VLADIMIR GERDO/SPUTNIK/KREMLIN/ POOL PILNE: jest nakaz aresztowania Władimira Putina. Decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego

PILNE: jest nakaz aresztowania Władimira Putina. Decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego

2023-03-17 16:41

Agencja Reuters podała, że Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie.

Nakaz aresztowania Władimira Putina. Decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w piątek, 17 marca wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury uznając, że są realne podstawy by sądzić, że Putin jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji.

MTK w tej samej decyzji wydał również nakaz aresztowania rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka, Marii Lwowej-Biełowej, oskarżanej o te same zbrodnie.

Gen. Bogusław Pacek: Rosja znalazła się w ślepej uliczce, na końcu której jest betonowa ściana

Quiz. Jaruzelski, Gierek, Rakowski. I sekretarze KC PZPR. Jak ich pamiętacie?

Pytanie 1 z 12
Kto był I sekretarzem KC PZPR w czasie stanu wojennego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE