Piłkarze Blind Football Wisła Kraków obchodzą drugie urodziny swojej sekcji

2021-04-07 15:39 Kuba Paduch, Radio Eska
Piłkarze Blind Football Wisła Kraków obchodzą drugie urodziny swojej sekcji
Autor: Wisła Kraków Drużyna Blind Football Wisła Kraków w pełnym składzie.

Już od dwóch lat pokazują, że piłka nożna jest dla wszystkich, niezależnie od warunków. Sekcja Blind Football Wisła Kraków obchodzi drugie urodziny. 15-osobowy skład wraz z trenerem rozegrał już kilkadziesiąt meczów i zdobył pierwsze osiągnięcia.

Sekcja Blind Football Wisła Kraków obchodzi swoje drugie urodziny. Dokładnie piątego kwietnia dwa lata temu piłkarze zespołu Tyniecka Nie Widząc Przeszkód Kraków wystąpili w koszulkach z białą gwiazdą. Dziś już mogą się pochwalić pierwszymi sukcesami i dumą z tego, że zmieniają wizerunek sportowców z niepełnosprawnościami.

Pierwsza sprawa to oczywiście duże zainteresowanie tą dyscypliną, coraz większa rozpoznawalność. Druga sprawa to sukcesy sportowe. Zdobyliśmy Puchar Polski, zdobyliśmy drugie miejsce w Lidze Centralnej Europy, gdzie występowały drużyny z Czech, z Węgier, z Polski i z Austrii - mówi kapitan drużyny Marcin Ryszka.

W kolejnym sezonie tych rozgrywek zespół był na szczycie tabeli, ale niestety musiały zostać przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Z tym między innymi wiążą się plany zespołu na przyszłość.

Na pewno chcielibyśmy żeby wróciły rozmowy na temat czy to kontynuacji rozgrywek tej Ligi Centralnej Europy, w których braliśmy udział, czy może też dołączenie się gdzieś do jakichś zachodnich lig, żeby też jednak ten nasz poziom sportowy cały czas piął się do góry. Na pewno też rozwój na poziomie kadry narodowej - mówi kierownik drużyny Piotr Niesyczyński.

W pierwszym roku funkcjonowania sekcja Blind Football Wisła Kraków wzięła udział w 10 zawodach, czyli rozegrali około 50 meczów.

Z kapitanem i kierownikiem drużyny rozmawiał Kuba Paduch:
Widzimy nie tylko oczami - warsztaty dla niedowidzących i niewidomych