Piłkarz Garbarni znów walczy z chorobą. "Kamil, czekamy na ciebie!"

2022-08-18 8:30
Garbarnia Kraków
Autor: Garbarnia Kraków Garbarnia Kraków

Nowotwór znów zaatakował pomocnika Garbarni, krakowskiego klubu piłkarskiego. 26-letni Kamil Kuczak, który ostatni raz zagrał 31 lipca przeciwko Pogoni Siedlce, w najbliższych tygodniach nie pojawi się na boisku. Piłkarz, którzy walczył z nowotworem w drugiej połowie ubiegłego roku, musi zmierzyć się z nawrotem.

Klub prowadzi akcję mającą na celu wsparcie zawodnika, który znowu musi porzucić grę w piłkę i skupić się na swoim zdrowiu.

 - Przez klub i zawodników zorganizowana została zbiórka #razemdlakucziego. Można wpłacać środki na konto Garbarni Kraków, zostaną one przekazane Kamilowi Kuczakowi. Jest to zbiórka na powrót do zdrowia, rehabilitację oraz wsparcie rodziny - mówi Rafał Stary, rzecznik prasowy Garbarni Kraków.

Do pomocy włączyły sie kluby z Krakowa i nie tylko. Licytowane są między innymi koszulki. Kamil Kuczak zaangażował się z rozpropagowanie badań i dbanie o zdrowie.

- Ten nowotwór może dopaść każdego, również aktywnego człowieka. Chcielibyśmy zaprosić młodych mężczyzn do samobadania, bo pierwsze objawy tej choroby można wykryć samemu w domu - dodaje Michał Jeleń z marketingu Garbarni Kraków.

Będzie również możliwość wrzucenia datków do puszki podczas meczu Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice, który odbędzie się 2 września 2022 roku.

W Warszawie powstanie siedem nowych parków kieszonkowych. Co o tym sądzą mieszkańcy?

Quiz prawda czy fałsz o życiu

Pytanie 1 z 11
Krokodyle łzy to szczery płacz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE