Pierwszy psi wybieg w Kurdwanowie jeszcze w tym roku. ZZM niedługo wyłoni wykonawcę

2020-06-09 11:51
Pierwszy psi wybieg w Kurdwanowie jeszcze w tym roku. ZZM niedługo wyłoni wykonawcę
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Psiaki potrzebują się wybiegać by zachować spokój i radość życia. Kontakt z innymi psami jest też dla nich konieczny do prawidłowego rozwoju.

Tor przeszkód, podział ze względu na rozmiar, oświetlenie i ławki dla właścicieli. Decyzją mieszkańców w Kurdwanowie powstanie pierwszy w tej dzielnicy wybieg dla psów. Koszt inwestycji to ponad 400 tysięcy złotych.

Psiarze z krakowskiego Kurdwanowa przegłosowali wybieg, i niedługo stanie się faktem. Zarząd Zieleni Miejskiej szykuje sie do rozpoczęcia inwestycji z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Psi wybieg powstanie przy ulicy Stojałowskiego. Będzie podzielony na dwie części: dla małych psów i dużych. Główną atrakcją ma być specjalny tor przeszkód o nazwie "agility".

Są to takie rozwiązana, które coraz większą atrakcyjnością cieszą się wśród właścicieli psów no i są fantastyczną możliwością zabawy dla tych zwierząt. Składają się z różnego rodzaju takich torów przeszkód, tuneli, pochylni, przez które biegamy wspólnie z psem - mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wybiegi dla psów są ważnie nie tylko dlatego, bo stanowią alternatywę do wyprowadzania psów w parkach. Są tez niezbędnym dla czworonogów miejscem socjalizacji.

Takie wybiegi dla psa są bardzo ważne ponieważ po takim spacerze pies wraca do domu usatysfakcjonowany, spokojny, wybiegany. To jest zupełnie inna forma spaceru niż kółeczko wokół bloku po betonowych chodnikach - mówi Paulina Boba z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wybieg ma mieć pełne oświetlenie oraz 8 ławek dla właścicieli. Urzędnicy zapowiadają że będzie gotowy do końca roku.

To będzie pierwszy taki wybieg w ramach Kurdwanowa. Posłuchaj materiału Kuby Paducha:
Ptasia kolumna na drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE