Piękna zima tej wiosny? Tatry pokryły się grubą warstwą śniegu! [ZDJĘCIA]

2020-05-06 12:41 NM

Wydawałoby się, że wiosna w pełni, a tymczasem w Tatrach spadł śnieg! I nie mówimy tu o lekkim puszku. Góry pokryły się solidną porcją śniegu. Na Kasprowym Wierchu odnotowano aż 72 cm białej pokrywy.

Synoptycy od kilku dni zapowiadali załamanie pogody w naszym kraju. Ich słowa potwierdziły się w środę, 6 maja. W Tatrach od rana pada intensywnie śnieg. I choć w Zakopanem można znaleźć jego śladową ilość, to im wyżej tym białego puchu jest więcej.

Potwierdzają to zdjęcia z kamerek internetowych Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi aż 72 cm.

I choć wszystkie szlaki turystyczne są już otwarte, to TOPR apeluje o ostrożność. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do spacerów są niekorzystne. Większość szlaków jest nieprzetarta i zalega na nich gruba warstwa śniegu.

Czy zimowa aura pozostanie w górach na dłużej? Według prognoz synoptyków nie ma co na to liczyć. Już w piątek prognozowana temperatura ma wynieść około 10 stopni. W weekend będzie jeszcze cieplej, nawet 18 stopni.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #18