Popularny bank wyłącza aplikację

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Popularny bank wyłącza aplikację Pekao Makler

Wiadomości

Czołowy bank usuwa popularną aplikację. Zmiana usługi dotyczy tysięcy klientów

2023-04-13 7:51

Bank Pekao z dniem 1 kwietnia wyłączył aplikację Pekao Makler. Nie był to bynajmniej żart prima aprilisowy, lecz biznesowa decyzja. Popularna platforma mobilna została zastąpiona przez PeoPay, który w intuicyjny sposób umożliwia dostęp do wszystkich posiadanych produktów bankowych.

Pekao. Bank wyłączył na stałe jedną z aplikacji. Co ją zastąpi?

Przez długi czas klienci Banku Pekao, którzy chcieli skorzystać z aplikacji Pekao Makler, dzięki której mogli między innymi inwestować na giełdzie, trafiali na komunikat o aktualizacji, a tuż potem – o tym, że platforma nie będzie wkrótce działać. Okazuje się, że aplikację mobilną Pekao24Makler przejął w całości PeoPay. Bank poinformował, że „w prosty i intuicyjny sposób umożliwi dostęp do wszystkich posiadanych produktów w banku Pekao, zarówno inwestycyjnych, jak i bankowych”. Kiedy dokładnie nastąpiło wyłączenie aplikacji Pekao Makler?

- 31.03.2023 roku wyłączymy aplikację mobilną Pekao24Makler i zastępujemy ją aplikacją PeoPay. Po tym terminie dostęp do usług maklerskich w Twoim telefonie będzie możliwy tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay – taka informacja widnieje na stronie banku.

PeoPay przejmuje obsługę inwestycji maklerskich

Aplikacja mobilna PeoPay zainstalowana w telefonie daje dostęp do konta, kart, kredytów i oszczędności. Co jasne, można za jej pośrednictwem robić przelewy, składać wnioski urzędowe, a także kupować obligacje Skarbu Państwa czy korzystać z kantoru i wymieniać waluty. Warto, aby klienci Banku Pekao, który obecnie obsługuje ponad 6,4 mln klientów i jest drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce, pamiętali o tym, że ta aplikacja mobilna, która obsługiwała ich również pod kątem inwestycji maklerskich od piątku, 31 marca jest niedostępna.

"Słupowa rewolucja" w Szczecinie. Piesi nie mają lekko

QUIZ. Każdy Polak jest ekspertem od medycyny? Sprawdź, czy ty też! 8/12 to minimum

Pytanie 1 z 12
Zaczniemy spokojnie. Czym jest triaż?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE