Park Rogozińskich

i

Autor: Kuba Kusy

Park Rogozińskich woła o pomstę do nieba. ZZM chce zrobić remont, ale jest jeden problem

2021-07-19 14:35

Mieszkańcy Nowej Huty domagają się pilnego remontu Parku Rogozińskich przy ul. Klasztornej. Ich zdaniem Zarząd Zieleni Miejskiej nie pamięta o ważnym dla dzielnicy zieleńcu, który od lat boryka się z poważnymi problemami. ZZM jest za remontem, ale jak podkreśla, planów nie udało się wprowadzić do budżetu miasta.

Niewielki park przylegający do os. Młodości przeszedł remont w 2005 roku. Wymieniono ławki, a na alejki pokryto nawierzchnią mineralną. Niestety od tego czasu mocno podupadł. 

Alejki wymagają odświeżenia, bo po deszczu rozmiękają i nie da się po nich chodzić, ani jeździć, czy to wózkiem dziecięcym, czy rowerem. Do tego oświetlenie, mała architektura. O drzewa też niespecjalnie się dba, do poprawy jest naprawdę wiele rzeczy - zwraca uwagę pan Mateusz.

Dodaje, że zaniedbany park przyciąga również amatorów całonocnych balang. Zaznacza, że mieszkańcy nie oczekują rewolucyjnych zmian, a jedynie prostego remontu, który doprowadziłby zieleniec do należytego stanu.

Zarząd Zieleni Miejskiej tłumaczy, że kilkukrotnie usiłował wprowadzić remont parku do budżetu miasta. Bezskutecznie. W przyszłym roku podejmie kolejną próbę. 

Nowy budżet na przyszły rok będzie znowu tym etapem, kiedy będziemy próbowali włożyć to zadanie, pod kątem chociażby opracowania dokumentacji i rozpoczęcia prac w tym najpilniejszym zakresie, szczególnie właśnie alejek - wyjaśnia Jarosław Tabor, wicedyrektor ZZM. 

Jak wymienić zapleśniały silikon wokół wanny?

Jarosław Tabor podkreśla, że jeśli remont po raz kolejny wypadnie z budżetu, to alejki zostaną wyremontowane z puli pieniędzy przeznaczonych na bieżące utrzymanie zieleni. 

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?