Wiadomości

Park im. Wisławy Szymborskiej nabiera kształtów. Mamy najnowsze zdjęcia!

2023-04-19 12:44

Przy ul. Karmelickiej trwają prace nad utworzeniem parku im. Wisławy Szymborskiej. Zielona przestrzeń w samym sercu krakowskiego Starego Miasta ma być otwarta z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin krakowskiej poetki i noblistki. Obecnie trwa inwentaryzacja architektoniczna fundamentów dawnych zabudowań, które tam odkryto oraz nasadzenia drzew i kwiatów.

Park im. Wisławy Szymborskiej w Krakowie. Na jakim etapie są prace?

Zarząd Zieleni Miejskiej Krakowa poinformował, że po ubiegłotygodniowym odkryciu - natrafiono na dawne zabudowania od strony ulicy Dolnych Młynów - miejsce wizytowała komisja konserwatorska. Podjęto decyzję o wykonaniu inwentaryzacji architektonicznej fundamentów dawnego obiektu. Aktualnie wykonywane są nasadzenia drzew i kwiatów w taki sposób, aby nie kolidowały z elementami podziemnej konstrukcji, która w jak największym stopniu zostanie zachowana.

W przestrzeni pojawiają się różnokolorowe byliny, krzewy i drzewa. Ma się tam też znaleźć ponad tysiąc roślin wodnych. Uroczyste otwarcie parku im. Wisławy Szymborskiej przewidziane jest na 2 lipca, czyli w 100. rocznicę urodzin noblistki.

Nowy mural w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE