pączki

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Pączki służą dobru! W tym dniu warto zarzucić dietę

2023-02-14 8:35

Czy można jeść pączki i czynić dobro? Jak najbardziej! Siedem lokali z Kazimierza postanowiło usmażyć pączki, sprzedać je, a następnie za zebraną kwotę kupić protezę ręki dla Pana Pawła. To nie jest jedyna akcja, którą można wesprzeć w tym dniu.

"Pączkujmy dobro" to kontynuacja akcji z ubiegłego roku. Cały dochód ze sprzedaży pączków zostanie przekazany na zakup protezy dla Pana Pawła, który stracił 30 lat temu prawą rękę. Przed rokiem zabrakło 8 tysięcy do jej zakupu.  Pączki będą smażyć sąsiadki Pana Pawła, cukiernikami zostaną także barmani i barmanki, kelnerzy i kelnerki naszych lokali i zaprzyjaźnione z nimi rodziny.

W Tłusty Czwartek na barach krakowskich lokali  - Klub Re, The Trust, Hevre, Neon, Entropia, Sababa, Skwer -znajdziecie domowo upieczone pączki. Możecie za nie zostawić dowolną kwotę. Wierzymy, że nasza sąsiedzka energia udzieli się i Wam, że zawitacie do nas tłumnie! A przede wszystkim chodzi o to, że z pączkiem w dłoni wszyscy stworzymy nową dłoń - mówi Izabela Chyłek, managerka Hevre i pomysłodawczyni akcji "Pączkujmy dobro".

Pączki można zakupić m.in. w Hevre i klubie Entropia. Pączkować z pomocą możemy także na rzecz placówki opiekuńczo- wychowawczej przy ul. Parkowej. W ramach "pącznicy" wolontariusze usmażą 2000 pączków z różą.

Przeznaczamy środki na doposażanie naszych ogródków w rośliny. Posadziliśmy znaczną ilość krzewów różanych, po to, aby mieć własny wkład w produkcję tych pączków i ich marmolady. Tworzymy także ogródki warzywne dla naszych podopiecznych - mówi Jarosław Chodorowski, dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa".

Organizatorzy obu akcji podkreślają, że ich pączki to nie tylko pyszne ciasto z nadzieniem, ale przede wszystkim ogromna ilość nadziei. A zgodnie z tradycją - kto nie zje pączka, ten nie będzie miał szczęścia, więc tym bardziej zapomnijmy o diecie w tym dniu i nieśmy pomoc innym.

QUIZ. Czwartek tłusty - dzień rozpusty.

Pytanie 1 z 14
Jak inaczej mówi się na faworki?
Piękna mielczanka tańczy na karnawale w Rio de Janeiro