Etapy znoszenia obostrzeń. Otwarcie galerii handlowych już w przyszłym tygodniu!

2020-11-21 10:18
Mateusz Morawiecki konferencja
Autor: Krystian Maj KPRM Etapy znoszenia obostrzeń. Otwarcie galerii handlowych już w przyszłym tygodniu!

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, w jaki sposób obostrzenia w Polsce będą znoszone. W pierwszej kolejności otwarte zostaną galerie handlowe. Od kiedy? Co z innymi sektorami gospodarki? Kiedy będzie można pójść na siłownię lub do restauracji? Dowiecie się na eska.krakow.pl.

Spis treści

  1. Obostrzenia w Polsce będą luzowane. W jakiej kolejności?
  2. Etapy znoszenia obostrzeń w Polsce
  3. Otwarcie galerii handlowych. Od kiedy galerie będą otwarte?
  4. Znoszenie obostrzeń. Kiedy otwarte zostaną restauracje i siłownie?

Obostrzenia w Polsce będą luzowane. W jakiej kolejności?

W sobotę, 21 listopada odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas niej Prezes Rady Ministrów zapowiedział etapy luzowania obostrzeń w Polsce. Jak będą one wyglądać?

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Etapy znoszenia obostrzeń w Polsce

  • Etap odpowiedzialności - 28.11-27.12
  • Etap stabilizacji - najwcześniej od 28.12 (czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną – zależnie od sytuacji epidemicznej)
  • Może zdarzyć się również etap kwarantanny narodowej (ta zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie)

Premier Morawiecki ogłosił też program "100 dni solidarności". Po tym okresie prawdopodobnie powinna pojawić się szczepionka.

Otwarcie galerii handlowych. Od kiedy galerie będą otwarte?

Jak zapowiedział premier Morawiecki, jako pierwsze otwarte zostaną galerie handlowe. Ma to nastąpić w sobotę, 28 listopada. Galerie handlowe muszą działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Warunkiem działania placówek jest dyscyplina każdego sklepu. Premier zapowiedział również liczne kontrole galerii handlowych.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2. Obowiązkowo musimy tam zasłaniać nos i usta.

Znoszenie obostrzeń. Kiedy otwarte zostaną restauracje i siłownie?

Na otwarcie restauracji, pubów czy kawiarni musimy niestety poczekać. Te na pewno pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Do tego czasu mogą oferować jedzenie na wynos. Podobna sytuacja wygląda z siłowniami, klubami fitness, czy instytucjami kultury. Te również będą zamknięte do wspomnianej daty.

Posłuchaj o niedomykalności zastawki trójdzielnej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE