Osiedle "Kabel" w krakowskim Podgórzu dezynfekuje bloki. Tak walczy z koronawirusem

2020-03-20 13:15
Osiedle Kabel dezynfekuje bloki
Autor: Wojciech Sidorowicz

Osiedle Kabel w krakowskim Podgórzu również walczy z koronawirusem. Żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia codziennie dezynfekowane są poręcze, klamki, przyciski i windy we wszystkich blokach mieszkalnych. Zarząd osiedla próbuje również bezpośrednio dotrzeć do swoich mieszkańców, przypominając im, jak bezpiecznie się zachowywać.

Mieszkańcy podgórskiego osiedla "Kabel" na drzwiach do swoich bloków mogą zobaczyć kartki z napisem "UWAGA ZDEZYNFEKOWANO!". Właśnie poprzez dezynfekcję klatek schodowych spółdzielnia mieszkaniowa chce zwiększyć bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

Na naszą prośbę zatrudnione przez nas firmy sprzątające codziennie dezynfekują drzwi, klamki, poręcze i windy. Odbywa się to we wszystkich blokach na naszym osiedlu - mówi Michał Smagowicz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Kabel" w Krakowie. 

Spółdzielnia również próbuje bezpośrednio dotrzeć do swoich mieszkańców z informacjami o tym, jak bezpiecznie się zachowywać.

Informujemy mieszkańców, żeby zostawali w domach. Mówimy im, gdzie mogą otrzymać pomoc. Mamy również możliwość korzystania ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie udostępniane są informacje o wsparciu osób starszych, samotnych czy przebywających na kwarantannie - dodaje Smagowicz.

Mieszkańcy osiedla uważają, że działanie spółdzielni jest dobre i potrzebne, gdyż pomaga to zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Na naszym osiedlu prowadzona jest dezynfekcja części wspólnych. Właśnie widziałam informację na drzwiach wejściowych do bloku. W klatkach schodowych są rzeczy wykonane często z plastiku, albo metalu. Czytałam ostatnio, że tak naprawdę koronawirus może utrzymywać się na nich przez kilka dni, więc taka dezynfekcja na pewno pomoże - mówi pani Katarzyna, mieszkanka bloku przy ulicy Wielickiej.

Jednak, mimo takich działań prewencyjnych, jak dezynfekcja, najlepszą formą zmniejszenia ryzyka zarażenia się koronawirusem jest pozostanie w domach i ograniczenie kontaktu z innymi osobami.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pusty Rynek w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE