Zastanawiasz się ile potrzebujesz papieru toaletowego? Policzy to za ciebie Omni Calculator

2020-03-23 14:20 Kuba Paduch, Radio ESKA
Zaopatrz się w papier toaletowy oszczędnie dzięki specjalnemu kalkulatorowi!
Autor: gk, Super Express Papier toaletowy masowo znika z półek sklepowych od rozpoczęcia pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa wywołała paniczne wykupywanie papieru toaletowego ze sklepów. Jeśli go potrzebujesz, ale nie chcesz kupić więcej niż ci potrzeba, z pomocą przychodzi krakowski Omni Calculator.

Zamiast bezmyślnie kupować, warto najpierw przeliczyć! Krakowscy naukowcy stworzyli kalkulator, który ułatwi zakupy papieru toaletowego w czasach koronawirusa. Jak mówi Natalia Nazim z Omni Calculator - kalkulator powie, jak zrobić zapasy. Wystarczy podać liczbę domowników.

Później musimy wybrać, jak używamy tego papieru toaletowego ponieważ są osoby, które używają go w bardzo dużej ilości i są gospodarstwa domowe proekologiczne, gdzie zużywa się go zdecydowanie mniej. Dostajemy w końcu informację ile rolek potrzebujemy na okres kwarantanny - tłumaczy.

Co ciekawe, okazuje się, że na czas kwarantanny dla dwóch osób wystarczy jedna paczka papieru toaletowego. A szczegóły znajdziecie na: omnicalculator.com.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii