Ojciec Leon Knabit trafił do szpitala. Zakonnicy proszą o modlitwę

2021-04-07 9:45
Leon Knabit
Autor: Piotr Męcik Leon Knabit

Ojciec Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu trafił w miniony wtorek do szpitala. Zakonnik poczuł się gorzej i konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań. Wierni proszeni są o modlitwę.

Sam Leon Knabit – także w mediach społecznościowych napisał - że po przymusowym pięciodniowym leżeniu trafił na Oddział Rehabilitacyjny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. "Pamiętam w modlitwie i o modlitwę proszę" – zwrócił się do wiernych.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

O. Leon Knabit, który w grudniu skończył 91 lat, jest najstarszym wiekiem członkiem wspólnoty benedyktynów w Tyńcu. Pod koniec października po zakażeniu koronawirusem trafił do Szpitala im. Żeromskiego, opuścił go w pierwszych dniach listopada.

Święcenia kapłańskie o. Knabit przyjął w 1953 roku, w opactwie benedyktyńskim mieszka od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. O. Leon słynie z werwy i poczucia humoru, podąża za duchem czasu - nieobce mu są nowe technologie, internet i media społecznościowe. Lubiany rekolekcjonista niejednokrotnie występował w telewizji – w takich programach, jak m.in. "Ojciec Leon zawodowiec", "Ojciec Leon zaprasza", "Sekrety mnichów". W 2016 r., w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, był twarzą kampanii "Młodość to stan ducha". Ukazała się też wtedy jego książka "Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE