Oddasz śmieci, dostaniesz smakołyki. Nietypowy sposób zachęcający do segregacji

2021-03-09 9:28
Legnica: Radny sprząta miasto, a urzędnicy grożą mu mandatem
Autor: Pixaby Legnica: Radny sprząta miasto, a urzędnicy grożą mu mandatem

O tym, że segregacja śmieci jest bardzo ważna, powinien wiedzieć każdy nas. Wiele miast używa jednak przysłowiowego kija, strasząc dodatkowymi opłatami, za niewykonywanie obowiązku. Na inny pomysł wpadły władze Mszany Dolnej. Oferują smakołyki w zamian za segregację odpadów.

Czekolada za segregację śmieci. Nietypowy sposób w Mszanie Dolnej

Akcja "Czekolada za szkło" przeprowadzana jest w Mszanie Dolnej w woj. małopolskim. Na czym dokładnie polega?

Akcja ma charakter proekologiczny, dąży do wypracowania postaw związanych z prawidłową segregacją odpadów. To akcja mająca na celu również utrwalenie nawyku segregacji odpadów, uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych, kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków ekologicznych mieszkańców naszego miasta. Dzięki akcji każdy mieszkaniec miasta ma możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - czytamy w regulaminie akcji.

Protest kobiet w Krakowie

Mieszkańcy Mszany Dolnej, którzy złożyli deklaracje odbioru odpadów komunalnych, przy oddawaniu zużytego szkła w zamian otrzymają smakołyki. Za worek - 120 l - można dostać tabliczkę czekolady. Akcja trwa od 25 lutego do 22 kwietnia 2021 roku, czyli Światowego Dnia Ziemi lub do wyczerpania zapasów. Urząd zaznacza, że z jednej posesji można oddać jeden worek ze szkłem.

Co ważne, przy oddawaniu szkła musi być ono czyste. "Białe i zielone, dopuszczane jest również tłuczone (z wyłączeniem stłuczki szyb, szkła samochodowego, porcelany" - czytamy w regulaminie. Szkło przyjmowane jest w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE