Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Kiedy zostaną zniesione? Przedstawiciele rządu podali datę

2020-11-20 9:08 nm
Kiedy obostrzenia w Polsce zotaną zniesione? Padła konretna data!
Autor: Pixaby Kiedy obostrzenia w Polsce zotaną zniesione? Padła konretna data!

Kiedy obostrzenia w Polsce zostaną zniesione? W tej kwestii na konferencji prasowej wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski. Padła też konkretna data! Kiedy życie zacznie wracać do normalności? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Koronawirus: obostrzenia obowiązujące w Polsce. Kiedy zostaną zniesione?
  2. Kiedy obostrzenia w Polsce zostaną zniesione?
  3. Koniec obostrzeń w Polsce? Padły konkretne daty
  4. Czy na Święta Bożego Narodzenia obostrzenia znikną?

Koronawirus: obostrzenia obowiązujące w Polsce. Kiedy zostaną zniesione?

Przypomnijmy, że Polska od dłuższego czasu znajduje się w całości w czerwonej strefie. W kraju obowiązują liczne obostrzenia, m.in. zamknięte zostały kina, teatry i inne ośrodki kultury. Restauracje oferują tylko jedzenie na wynos. Nieczynne są siłownie, kluby fitness czy baseny. Hotele mogą przyjmować gości tylko w podróży służbowej. Uczniowie oraz studenci uczą się zdalnie. Dodatkowo jeszcze niedawno groziła nam kwarantanna narodowa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, 12 listopada, że ta jednak nie zostanie wprowadzona.

W Polsce zapłacisz okiem. Zobacz jak | ESKA XD - Mobmania #10

Kiedy obostrzenia w Polsce zostaną zniesione?

Wiele osób zastanawia się, jak długo w Polsce będą obowiązywać obostrzenia. Jako pierwszy sygnał o powrocie do normalności dał minister edukacji Przemysław Czarnek. Zasygnalizował, kiedy dzieci mogłyby wrócić do szkoły. A to może nastąpić już po 29 listopada. Co jednak z innymi obostrzeniami? Kiedy nasze życie będzie wracać do normalności?

Koniec obostrzeń w Polsce? Padły konkretne daty

W kwestii znoszenia obostrzeń głos na konferencji prasowej zabrał minister zdrowia. Adam Niedzielski zdradził, jak długo jeszcze obowiązywać będą w Polsce restrykcje. Przedstawiciel rządu przypomniał, że ostatnie regulacje dotyczą terminu do 29 listopada. Podkreślił również, że w najbliższych dniach nie jest przewidziane luzowanie czy zaostrzanie obostrzeń.

Słowa ministra zdrowia potwierdził rzecznik rządu Piotr Mueller. Zwrócił również uwagę stabilizację dynamiki zachorowań, do której przyczynili się w ostatnich dniach Polacy.

Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu - podkreślił Mueller.

Czy na Święta Bożego Narodzenia obostrzenia znikną?

W kwestii zniesienia obostrzeń wcześniej też wypowiedział się główny doradca premiera ds. COVID-19. Prof. Andrzej Horban w rozmowie z jedną z rozgłośni radiowych przyznał, że może to nastąpić już w okolicach Bożego Narodzenia! Dodał również, że zniesie części restrykcji, będzie możliwe przy 10 tys. zakażeniach dziennie.

Jeżeli będziemy stosowali się do zaleceń, to istnieje bardzo duża szansa, że w okolicach Świąt Bożego Narodzenia zdecydowana większość tych zaleceń zostanie wycofana - powiedział prof. Horban.

Posłuchaj, jak zapobiegać wrastaniu paznokci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.