Niesamowite zjawisko nad Krakowem. Co rozświetliło niebo nad stolicą Małopolski? [GALERIA]

2020-07-06 9:45 NM

W niedzielę, 5 lipca późnym wieczorem na krakowskim niebie mogliśmy oglądać wyjątkowe zjawisko. Nad naszymi głowami pojawiły się Obłoki Srebrzyste! Na zdjęciach uwiecznił je jeden z naszych słuchaczy, Piotr Żak. Koniecznie zobaczcie te niezwykłe zdjęcia z Krakowa!

Obłoki Srebrzyste. Czym są?

Czym właściwie są Obłoki Srebrzyste? To polarne chmury mezosferyczne, które można obserwować dość rzadko. Znajdują się one na wysokości od 50 do 80 km. Najlepiej podziwiać je w półzmroku przy zmierzchu lub świcie, kiedy słońce jest 6-16 stopni poniżej horyzontu. Obłoki srebrzyste najlepiej obserwuje się późną wiosną i latem. W Polsce można je dostrzec od połowy maja do końca sierpnia.

Obłoki Srebrzyste w Krakowie

Wspaniały przykład Obłoków Srebrzystych mogli obserwować ostatnio mieszkańcy Krakowa. Późnym wieczorem w niedzielę, 5 lipca niebo nad stolicą Małopolski przykro się właśnie tym niezwykłym zjawiskiem.

Zdjęciami Obłoków Srebrzystych podzielił się z nami słuchacz, Piotr Żak. Na swoich fotografiach uwiecznił to wspaniałe zjawisko. Koniecznie zobaczcie naszą galerię!

Magiczny widok na niebie w lesie Nadleśnictwa Elbląg

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.