Imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne odwołane! Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem

2020-07-28 9:27 NM
Impreza masowa
Autor: Pixaby Nowy Sącz: odwołane imprezy masowe i wydarzenia kulturalne

Pandemia COVID-19 w Polsce nie zwalnia i wciąż notuje się wysoką liczbę nowych przypadków. W Małopolsce sytuacja niebezpieczna jest szczególnie w powiecie nowosądeckim. Z tego względu prezydent Nowego Sącza poinformował o wstrzymaniu organizacji imprez masowych.

Nowy Sącz: odwołane imprezy masowe i wydarzenia kulturalne

Do końca sierpnia nie odbędą się imprezy masowe i wydarzenia kulturalne w Nowym Sączu. Taką decyzję podjął prezydent miasta Ludomir Handzel. Wstrzymanie imprez jest związane z bardzo wysoką liczbą zakażonych koronawirusem w powiecie nowosądeckim.

Mimo tego, że w całej Polsce następuje stopniowe odmrażanie imprez i wydarzeń sportowych podjąłem decyzje o zaostrzeniu ograniczeń na terenie Miasta. W miesiącu sierpniu nie będziemy organizować masowych imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych. Robimy to dla bezpieczeństwa mieszkańców Nowego Sącza i regionu - powiedział Ludomir Handzel podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Nowy Sącz: koronawirus w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego

Jak podaje portal sadeczanin.pl, trzech egzaminatorów MORD-u w Nowym Sączu jest zakażonych koronawirusem. Placówka została tymczasowo zamknięta. Wszystkie egzaminy na prawo jazdy zostały wstrzymane.

Wcześniej informowaliśmy też o ognisku koronawirusa, które utworzyło się po weselu w Nawojowej. COVID-19 potwierdzono w sumie u 151 osób (uczestników wesela oraz tych, którzy mieli z nimi styczność). Na kwarantannę trafiło prawie 1000 osób.

Koronawirus Małopolska: 91 nowych przypadków zachorowań

Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To 37 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (20 osób), tatrzańskiego (18 osób), oświęcimskiego (14 osób), myślenickiego (7 osób), nowotarskiego (6 osób), Krakowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i tarnowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, suskiego, limanowskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Niestety zmarła też kolejna osoba. Chodzi o 83-letniego mężczyznę z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W całej Polsce we wtorek, 28 lipca stwierdzono 502 nowe przypadki COVID-19. Najwięcej na Śląsku (161) i właśnie w Małopolsce.

ESKA Summer City - Stadion Śląski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o nerwiaku, jego objawach i leczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.