Nowy Sącz. Lis zaatakował mężczyznę, gdy ten wyrzucał śmieci

2020-01-14 9:39
Lis
Autor: Pixaby Lis zaatakował mieszkańca Nowego Sącza

Atak lisa na jednym z osiedli w Nowym Sączu. Mężczyzna został pogryziony przez zwierzę, gdy wyrzucał śmieci. Okazuje się, że dzikie zwierzęta buszują w kontenerach.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, ale dopiero teraz poinformowała o tym Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Instytucja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie od lekarza pierwszego kontaktu o ataku dzikiego zwierzęcia. Na jednym z osiedli w Nowym Sączu lis ugryzł mężczyznę, gdy ten wynosił śmieci.

Mieszkańcy na forach na portalach społecznościowych ostrzegają się nawzajem. Ponoć lisy w Nowym Sączu można spotkać regularnie, głównie wieczorową porą. Zwierzęta chadzają nie tylko po obrzeżach miasta, ale także po jego centrum. Często buszują po śmietnikach.

Co zrobić, gdy ugryzie nas dzikie zwierzę?

W przypadku ugryzienie przez dzikie zwierzę należy niezwłocznie udać się do poradni specjalistycznej. Tam rana zostanie opatrzona przez lekarzy. Poszkodowany otrzyma także szczepionkę przeciw wściekliźnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE