tramwaj

i

Autor: Pixaby Nowe rozkłady jazdy i decyzje w sprawie podwyżek cen biletów. Co zmieni się w od września?

Nowe rozkłady jazdy i decyzje w sprawie podwyżek cen biletów. Co zmieni się w od września?

2020-08-31 12:30

Koniec wakacji i początek września wiąże się ze sporymi zmianami w komunikacji miejskiej w Krakowie. Chodzi nie tylko o rozkłady jazdy tramwajów i autobusów. Co jeszcze? Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Rozkłady jazdy w Krakowie

Od soboty, 29 sierpnia autobusy w Krakowie jeżdżą według nowych rozkładów jazdy. Tramwaje natomiast od poniedziałku, 31 sierpnia. Jedna z największych zmian dotyczy linii 194. Autobus "zamienił się" kursem ze 114. Teraz linia 194 dojeżdża do przystanku "Pod Fortem", natomiast 114 kończy swoją trasę na Osiedlu Podwawelskim.

Powstała także nowa linia "44", która kursuje na trasie "Kopiec Wandy" - "Dworzec Towarowy". Więcej na temat nowych rozkładów przeczytacie tutaj:

Kraków: powakacyjne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Co się zmieni?

Koniec remontów

W Krakowie dobiegają końca też niektóre remonty. 17 sierpnia tramwaje powróciły na ulicę Krakowską. Komunikacja kursuje też na skrzyżowaniu Poczta Główna - Starowiślna. Nie oznacza to jednak, że to koniec utrudnień w Krakowie. Wciąż remontowana jest Nowohucka czy Balicka. Prace trwają również na Opolskiego, gdzie budowana jest trasa tramwaju na Górkę Narodową.

Podwyżki cen biletów

Nie będzie jednak podwyżek cen biletów, które zapowiadane były w połowie lipca. Krakowscy radni nie zajmą się tą kwestią na najbliższej Radzie Miasta. Projekt został odłożony w czasie.

Marcin Wójcik z Zarządu Transportu Publicznego mówi, że jednym z powodów oddalenia projektu w czasie była wzmożona dyskusja na jego temat.

To na pewno dało nam też do zrozumienia, że nie ma co się tak śpieszyć z projektem podwyżek. Radnym zostały udzielone wszelkie informacje. Zdecydowaliśmy się na to, że teraz będą kuluarowe dyskusje. Nie wykluczamy, że ten druk w zmienionej formie powróci pod obrady Rady Miasta. Ale kiedy? Tego nie wiem - mówi Marcin Wójcik z ZTP w Krakowie.

Przypomnijmy, że projekt podwyżek cen biletów wzbudził w Krakowie ogromne kontrowersje. Przykładowo dla osoby, która płaci podatki w mieście koszt biletu miesięcznego z 69 wzrósłby do 96 zł.

Kraków: Marsz Równości na Rynku Głównym i kontrmanifestacja ONR oraz ruchu pro-life
Posłuchaj o szałwii libańskiej. Jakie ma cenne właściwości? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE