Nowa roślinka za szczery uśmiech? Tak było na targach roślinnych "Badyle" w Krakowie!

2020-09-06 17:32
Trzecia edycja Badyli odbyła się w Tauron Arenie Kraków
Autor: Skillspace

Niektórym rośliny wyrosną nawet na dłoni, ale każdy był kiedyś zielony w temacie - tak mówili uczestnicy trzeciej edycji "Badyli", czyli Targów Roślinnych w Krakowie.

W ramach wydarzenia w Tauron Arenie w niedzielę odbyła się m.in. wymiana roślin. Krakowianie zamieniali się okazami ze swojej domowej dżungli, walutą w wymianie mogło być wszystko poza pieniędzmi - również szczery uśmiech.

- Wymieniamy się bezgotówkowo. Możemy porozmawiać o roślinach, znamy ich pochodzenie, poznajemy innych ludzi. Te rośliny są takim pretekstem do spotkania i do rozmowy z innym człowiekiem. Bardzo często zaczynamy od tego, że roślina nam się podoba i bierzemy ją do domu i ją unieszczęśliwiamy. Zazwyczaj jest przelana, bo chcemy dobrze, więc lejemy w nią hektolitry wody. Jak już się przejdzie ten etap "uśmiercania" roślin i się wsłucha w ich potrzeby, to wtedy jesteśmy w stanie wyhodować naprawdę piękne okazy. Wtedy też rozumiemy, że kupujemy nie taką roślinę, jaka nam się podoba, ale taką, której jesteśmy zagwarantować dobre warunki do rozwoju - mówi jedna z organizatorek Targów Roślinnych "Badyle" Wiktoria Rak.

W ramach "Badyli" odbyła się też zbiórka roślin dla dzieci przebywających pod pieczą zastępczą. W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą im przekazać namiastkę piękna i pomóc w nauce odpowiedzialności i systematyczności.

Posłuchaj relacji z wymiany roślin podczas Targów Roślinnych "Badyle" w krakowskiej Tauron Arenie. Materiał Bartłomieja Plewni:
Tak trenują młodzi zapaśnicy Bieżanowianki Kraków
Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE