Wisła Kraków

Autor: Wisła Kraków Wisła Kraków

Niesamowita metamorfoza Wisły Kraków. Szósta wygrana z rzędu!

2023-03-18 11:36

Kibice Wisły Kraków w ostatnich tygodniach mają z pewnością wiele powodów do zadowolenia. Forma piłkarzy wydaje się być znakomita. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” od początku rundy jesiennej wygrali wszystkie ligowe spotkania. Czy na Stadion Miejski im. Henryka Reymana wkrótce wróci Ekstraklasa?

Piękna seria Wisły wciąż trwa

Jeśli można cokolwiek powiedzieć o formie Wisły Kraków to tylko to, że zawodnicy są w topowej dyspozycji. Wystarczy wspomnieć, że przed przerwą zimową Wiślacy w ostatnich sześciu ligowych meczach wygrali… tylko raz, odnotowując przy tym cztery remisy i porażkę.

Zmiany na stanowiskach kierowniczych i powrót Kiko Ramireza dały o sobie znać. Pod Wawel zawitało siedmiu nowych piłkarzy, w tym aż pięciu rodem z Hiszpanii. Do klubu trafili Igor Sapała, Tachi, Miki Villar, Sergio Benito, David Junca, Alex Mula i James Igbekeme.

Efekt? Komplet zwycięstw i punktów w rundzie wiosennej Fortuna 1. Ligi. Zwycięski marsz zapoczątkowało pokonanie Resovii Rzeszów, a potem Wiślacy ograli Arkę Gdynia, Odrę Opole, GKS Katowice i GKS Tychy.

Ostatnim zespołem, który próbował zatrzymać Wisłę była Skra Częstochowa, ale na próbach się skończyło. W piątek, 17 marca „Biała Gwiazda” pewnie wygrała ze Skrą 3:0 po golach Alexa Muli, Mikiego Villara oraz samobójczym trafieniu Mateusza Machały.

- Za nami bardzo ważny i - jak się okazało - trudny mecz. Chcieliśmy mocno wejść w pierwszą połowę, budować akcję od własnej bramki, jednak Skra dobrze nas pressowała. Widać było, że są gotowi na nasz styl gry, przez co z wielką trudnością przychodziły nam jakiekolwiek próby przedarcia się pod bramkę rywala.  W przerwie dokonaliśmy pewnych korekt, które pozwoliły nam rozwinąć skrzydła, znaleźć przestrzenie i strzelić trzy bramki. Nasza seria trwa, co bardzo nas cieszy i buduje tę drużynę. Musimy jednak kontynuować swoją pracę i za dwa tygodnie postawić kolejny krok – powiedział po spotkaniu trener Wisły Radosław Sobolewski.

Następny mecz Wisła Kraków rozegra na własnym stadionie. W sobotę, 1 kwietnia do Krakowa przyjedzie drużyna Chrobrego Głogów.

Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: Mula 28’, Machała 53’ sam., Miki Villar 62’

Skra Częstochowa: Bursztyn - Flak (62’ Winciersz), Machała, Mesjasz, Czajka, Lukoszek - G. Jaroch (57’ Pyrdoł), Baranowicz (46’ Sajdak), Olejnik (90+1’ Kołodziejczyk), Nocoń - Sangowski.

Wisła Kraków: Biegański - B. Jaroch, Łasicki, Moltenis, Juncà - Igbekeme (66’ Duda), Tachi (82’ Szywacz) - Miki Villar (76’ Żyro), Fernández, Mula (83’ Młyński) - Rodado (76’ Benito).

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?