Akcja ratunkowa TOPR na Rysach

i

Autor: Ł.Strama/ TOPR TOPR podczas jednej z akcji w Tatrach

Nieodpowiedzialne zachowanie turystki. Kobieta wybrała się w Tatry i szybko wpadła w kłopoty

2022-10-26 10:40

Zakopiańska policja dość często informuje o lekkomyślnych turystach i apeluje o ostrożność. Tym razem skandalicznym zachowaniem wykazała się taterniczka, która wybrała się na wyprawę w trakcie zmroku i to bez niezbędnego sprzętu. Musieli ją ewakuować ratownicy TOPR.

Kobieta wybrała się w Tatry i zapomniała latarki

Totalny brak wyobraźni kosztował kobietę sporo nerwów. Miłośniczka gór wyruszyła w stronę Grań Fajeka dopiero ok. godz. 16.45. Szybko zaskoczył ją zapadający mrok. Turystka nie miała przy sobie nawet latarki. Dodatkowo nie znała dobrze terenu.

- W niedzielę o godz. 17:38 do TOPR dotarło zgłoszenie od turystki, która samotnie próbowała pokonać Grań Fajek i utknęła w zbyt trudnym dla niej terenie, zapychając się w ciemnościach po stronie doliny Pańszczycy. Turystka rozpoczęła samotną wspinaczkę granią ok godz. 16:45 bez żadnego źródła światła oraz znajomości terenu - informują na swoim profilu ratownicy.

Po niespełna godzinnej wędrówce postanowiła zrezygnować z dalszej wycieczki. Nie zdając sobie sprawy, gdzie dokładnie się znajduje wezwała na pomoc ratowników TOPR. Służby wyruszyły jej na ratunek z Hali Gąsienicowej oraz z centrali TOPR w Zakopanem.

Akcja trwała do godz. 1 w nocy. Taterniczkę udało się bezpiecznie przetransportować do schroniska Murowaniec. To jednak kolejna taka sytuacja, kiedy ratownicy interweniują w sprawie nieodpowiedzialnych turystów.

Projekt domu dom na szerokiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE