Policja

i

Autor: Małopolska Policja

Na sygnale

Nielegalne wyścigi w Krakowie. Mandaty na kwotę ponad 60 tys. złotych

2024-05-15 13:32

Wydawać by się mogło, że nielegalne wyścigi uliczne to obraz rodem z gier wideo i filmów akcji. Nic bardziej mylnego. Takie sytuacje mają miejsce również w Krakowie, czemu bacznie przygląda się małopolska policja. Funkcjonariusze postanowili odwiedzić miłośników adrenaliny, co zakończyło się kilkudziesięcioma mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 60 tys. złotych.

Nielegalne wyścigi w Krakowie. Policja ukarała niepokornych kierowców

Nielegalne wyścigi to zjawisko, które wciąż można zaobserwować na ulicach dużych polskich miast. Nie inaczej jest w Krakowie, gdzie małopolska policja postanowiła przyjrzeć się działaniom niepokornych kierowców. Mundurowi z krakowskiej drogówki w poniedziałek, 13 maja przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych wyścigów.

Patrole funkcjonariuszy pojawiły się w miejscach, w których według uzyskanych informacji dochodziło wcześniej do organizowania tego typu wydarzeń. Podczas akcji policjanci zwracali szczególna uwagę na przekraczanie prędkości, niebezpieczne manewry i brak wymaganych dokumentów, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach – informuje małopolska policja.

Funkcjonariusze przeprowadzili 75 kontroli pojazdów, w trakcie których nałożyli na kierujących pojazdami 46 mandatów karnych na łączną kwotę 61 tys. złotych. Zatrzymano również 28 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów. W dwóch przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących, z czego jeden z nich był pod wpływem alkoholu, zaś drugi pod wpływem środków odurzających – pisze policja.

Mundurowi wystosowali również ważny apel.

Pamiętajmy, że wyścigi w miejscach do tego nieprzystosowanych niosą ze sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich kierujących o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami, jak również o wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu – czytamy na stronie internetowej małopolskiej policji.

Sobiesław Zasada na czele wyprawy „Maluchami” do Monte Cassino

Ścieki przy stopniu Dąbie w Krakowie