Nielegalne papierosy i narkotyki trzymane w lodówce. Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latkę

2021-02-23 8:30 nm PAP.

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 22-letniej krakowiance, w której mieszkaniu policja znalazła m.in. ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, 8,5 kg krajanki tytoniowej oraz narkotyki schowane w zamrażarce. Kobieta naraziła skarb państwa na stratę ponad 50 tys. zł.

Według policyjnych informacji, w jednym z mieszkań na krakowskich Wzgórzach Krzesławickich miały być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że pod tym adresem mieszka 22-latka.

Jak przekazał w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, początkowo kobieta nie przyznawała się do posiadania nielegalnego towaru. Jednak w trakcie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze odkryli, że oprócz wyrobów tytoniowych znajdują się tam także przechowywane m.in. w lodówce i zamrażarce narkotyki. Papierosy bez polskich znaków akcyzowanych znalezione zostały także w należącym do kobiety pojeździe.

Raport z anteny 22.02, godz.10

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1700 paczek papierosów bez oznaczeń akcyzowych, osiem i pół kilograma krajanki tytoniowej, ponad 31 gramów mefedronu i ponad 53 gramy amfetaminy - przekazał Gleń.

Młoda kobieta została zatrzymana i przewieziona do jednostki policyjnej. "Usłyszała zarzuty przestępstwa karno-skarbowego oraz posiadania substancji psychotropowych. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności" - wskazał rzecznik policji. Doprecyzował, że jej przestępcza działalność naraziła Skarb Państwa na straty sięgające ponad 50 tys. zł.