Niedźwiedź zaatakował turystę! Dramatyczne sceny w Tatrach

2022-07-01 11:48
Bieszczady. Turystki wędrowały z dzieckiem, gdy na drodze pojawił się niedźwiedź! Wszystko się nagrało
Autor: Ellen26/pixabay.com Bieszczady. Turystki wędrowały z dzieckiem, gdy na drodze pojawił się niedźwiedź! Wszystko się nagrało

Najpierw mężczyzna grywał zwierzę, a kiedy się zorientowało - ruszyło do ataku. Turysta opisał cały atak w mediach społecznościowych. Cudem uszedł z życiem! "Zajęło to wieczność! Miałem na sobie krew" - czytamy.

Do zdarzenia doszło w piątek 24 czerwca w Tatrach Zachodnich, jednak nagranie wraz z opisem dopiero niedawno ukazało się w sieci.

Niedźwiedź zaatakował turystę po słowackiej stronie Tatr, wcześniej mężczyzna nagrał zwierzę w jego środowisku naturalnym. Kiedy niedźwiedź zorientował się, że jest obserwowany, ruszył do ataku.

„O szóstej rano wspinam się na Pyszniańską Przełęcz (słow. Pyšné sedlo). Już po drodze zauważam ślady niedźwiedzi, ślady i znakowanie drzew. Spotykam się z grupą ludzi, z którymi wdaję się w rozmowę i zapisuję numer telefonu, żeby dać im znać, jeżeli zobaczę niedźwiedzia. Mówię sobie, że OK, to jest rozsądne i ruszam dalej”

- opisywał mężczyzna cytowany przez Wprost.

Mężczyzna relacjonował, że próbował rozpylić gaz pieprzowy, ale to nie zadziałało.

„Spray jest rozpylony i chyba nie pomógł, nie wydaję dźwięków. Próbuję uciec. Po pięciu krokach potykam się i padam na ziemię. Niedźwiedź już mnie ma, ale ja tupię nogą, szybko się odwracam i próbuję go odkopać nogami. Gdy atakuje, rozrywa moje ubranie. Nie mogę nawet policzyć, ile kopnięć w głowę przyjął, ale to jeszcze nie koniec! Próbuję wstać, mając nadzieję, że spray musiał zadziałać już po minucie. Udaje mi się wstać i pobiec. Jednak moje nogi są niesamowicie ciężkie i po kilku metrach znów padam na ziemię” – opisywał mężczyzna.

Ataki na niedźwiedzia wreszcie przyniosły skutki. Zwierzę uciekło, a nieodpowiedzialny turysta nie doznał większych obrażeń. Do opisu ataku turysta dołączył również nagranie. Widać na nim moment ataku. Niestety wideo zniknęło z sieci.

Susza dotknęła Polaków. Wsie regularnie cierpią na brak wody
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE