zakupy, galeria

i

Autor: pexels

Niedziele handlowe w grudniu 2022. W które dni zrobimy zakupy?

2022-12-09 16:28

Niedziele handlowe w grudniu w 2022 roku. Ile ich jest? Kiedy można zrobić zakupy w niedzielę w grudniu? Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele osób! Okazuje się, że będą na to aż dwie okazje. Kiedy dokładnie wypadają niedziele handlowe w grudniu? Sprawdźcie w naszym materiale.

Zakaz handlu w niedziele. Od kiedy obowiązuje?

Wprowadzony zakaz handlu w niedziele ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Zadowoleni są głównie osoby pracujące w sklepach czy galeriach handlowych. Zyskały one bowiem obowiązkowy dzień wolny od pracy w tygodniu. Wcześniej bowiem galerie handlowe czy duże dyskonty otwarte były od poniedziałku do niedzieli.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życia 1 marca 2018 roku. I choć część osób chciała jej zmiany, póki co, nic nie wskazuje, by powróciły wszystkie niedziele handlowe w roku.

Niedziele handlowe w 2022 roku. Kiedy sklepy były otwarte?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 roku. Był on wprowadzany stopniowo. Z roku na rok niedziel handlowych było coraz mniej. Ile ich wypadało w tym roku? Okazuje się, że w 2022 r. wypada tylko siedem niedziel handlowych po jednej w styczniu, czerwcu i sierpniu oraz dwie w kwietniu, a także w grudniu.

Kiedy niedziele handlowe w grudniu 2022? Kiedy będzie można zrobić zakupy?

Niedziele handlowe w grudniu 2022. W które dni zrobimy zakupy?

Ta wiadomość może ucieszyć wiele osób. W grudniu 2022 wypadają aż dwie niedziele handlowe. Kiedy dokładnie? Kiedy będzie można zrobić świąteczne zakupy w galerii czy w hipermarkecie? Niedziele handlowe w grudniu 2022 wypadają:

  • 11 grudnia 2022
  • 18 grudnia 2022

W grudniu 2022 mamy dwie niedziele handlowe właśnie ze względu na świąteczny okres. Potrzebujemy czasu, by zrobić zakupy na rodzinny obiad, czy też kupić prezenty dla najbliższych. Właśnie dlatego w grudniu wypadają nam dwie niedziele handlowe.

Cenne znalezisko we wrocławskim ZOO

Świąteczne szopki w Krakowie 2022

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE