Nie musisz iść do kościoła. Abp. Marek Jędraszewski udzielił dyspensy wierzącym

2020-10-17 15:32 nm
kościół modlitwa
Autor: Pixaby

Ze względu na pandemię koronawirusa metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski wydał dekret, w którym udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we mszy świętej. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem - czytamy w dekrecie abp. Marka Jędraszewskiego.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W piśmie do wiernych metropolita krakowski podkreślił również, że należy przestrzegać obostrzeń sanitarnych wprowadzonych przez rząd. Chodzi tu m.in. o liczbę osób, która może przebywać w świątyni, zachowanie odpowiedniej odległości od innych wiernych oraz zakrywanie ust i nosa.

Zmieniająca się sytuacja epidemiczna wymaga od duszpasterzy Archidiecezji Krakowskiej odnowionej gorliwości w stałym towarzyszeniu Wiernym, którzy szczególnie w warunkach niepewności potrzebują Chrystusowego umocnienia - czytamy dalej w dekrecie.

Metropolita zaznaczył również, że w miarę możliwości powinny odbywać się transmisje mszy świętych przez dostępne środki przekazu. Komunia święta może być przyjmowana na dłoń bądź do ust. Spowiedź odbywa się normalnie. Jak czytamy w dekrecie, w konfesjonałach jest zamontowana specjalna folia, nadająca się do częstej dezynfekcji.

Posłuchaj o termolezji i dowiedz się, czy ta metoda jest skuteczna w zwalczaniu bólu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.