Rondo Matecznego. Rusza największy remont drogowy roku. Czy czeka nas PARALIŻ miasta?

2022-08-08 7:44
Rondo Matecznego
Autor: Google Street View

W poniedziałek, 8 sierpnia rozpocznie się remont ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego. Będą to najtrudniejsze prace w Krakowie w ciągu całego roku. Na rondzie zostaną wymienione szyny tramwajowe, a na ul. Kamieńskiego - odcinkowo - chodniki oraz nawierzchnia. Kierowców mogą czekać gigantyczne korki, a pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej zmiany w rozkładach. Będą bowiem obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Remont ronda Matecznego w Krakowie – głównego węzła komunikacyjnego o największym natężeniu ruchu samochodowego

W krakowskiej dzielnicy Podgórze niedługo rozpocznie się prawdziwy horror dla zmotoryzowanych. Rondo Antoniego Matecznego, nazywane potocznie rondem Matecznym, to rondo o największym natężeniu ruchu samochodowego w Krakowie. Kumuluje się tam ruch z Ronda Grunwaldzkiego, Podgórza, Alei Trzech Wieszczów i spod Wawelu, w kierunku południowym na Zakopiankę do autostrady A4. Jest to jeden z głównych więzów komunikacyjnych w Krakowie - przy rondzie znajdują się przystanki miejskiej komunikacji autobusowej, tramwajowej oraz przystanki dla busów kursujących do miejscowości leżących na wschód i południe od Krakowa.

Remont ronda Matecznego w Krakowie – prace wystartują 8 sierpnia

W poniedziałek, 8 sierpnia prace rozpoczną się na ul. Kamieńskiego – najpierw na łącznicy od ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Tischnera. W ciągu pierwszego tygodnia w związku z pracami brukarskimi przejezdność będzie utrzymana, jednak pojawią się zwężenia. Od 14 sierpnia roboty zostaną wstrzymane – z uwagi na rozpoczęcie zasadniczych prac na tarczy ronda Matecznego. Równolegle od 8 sierpnia nocami w rejonie tarczy ronda Matecznego ekipy będą przygotowywać infrastrukturę: zlikwidują betonowe bariery, w nowej lokalizacji ustawią przystanek autobusowy (kierunek centrum). Potem, również nocami będą działać na prawoskrętach na "wlotówkach" do ronda (Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej i Konopnickiej).

Remont ronda Matecznego w Krakowie – apogeum utrudnień od 16 sierpnia

Zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego rozpoczną się we wtorek, 16 sierpnia. Według zapowiedzi na razie na tydzień zostanie zamknięta część północna ronda. Ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się częścią południową, zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum. W kolejnym tygodniu zostanie zamknięta południowa część ronda, a ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią. Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej. Dodatkowo, 14-15 sierpnia (niedziela-poniedziałek) planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku Korona – Łagiewniki. Od strony Łagiewnik tramwaje będą dojeżdżać do przystanku Rzemieślnicza. Prace remontowe będą odbywać się dalej na ul. Kamieńskiego. Drogowcy zajmą się chodnikami oraz wymianą nawierzchni na odcinku od Puszkarskiej do ronda Matecznego.

ESKA SUMMER CITY - Termy Bania Bukovina Michalowice

QUIZ. Nauki ścisłe na poziomie szkolnym. Większość odpada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest symbol pierwiastka chemicznego rtęci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE