Pogoda na długi weekend. Jaka temperatura czeka krakowian 15 sierpnia? [PROGNOZA]

2022-08-12 16:12
Kraków
Autor: Pixabay Jak pogoda będzie w długi, sierpniowy weekend w Krakowie?

Święto 15 sierpnia tuż, tuż. Wolny dzień od pracy oznacza dla wielu krakowian długi weekend. Wielu z nich planuje już dłuższy lub krótszy wyjazd, ale niektórzy zostaną na miejscu. Z kolei do Miasta Królów przyjadą tłumy turystów. Jakiej pogody możemy się spodziewać w długi sierpniowy weekend 2022 w Krakowie? Jakie temperatury zobaczymy na termometrach? Czy meteorolodzy przewidują opady? Sprawdźcie!

Kiedy przypada długi, sierpniowy weekend 2022 w Krakowie?

12 sierpnia, w piątek popołudniu, dla wielu rozpocznie się długi weekend, który potrwa aż do poniedziałku, 15 sierpnia. Tego dnia przypada państwowe święto Wojska Polskiego oraz kościelna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia wypada w poniedziałek, zatem szykuje się naprawdę długa, sierpniowa laba. Wolne od pracy będą zatem trzy pełne dni. Nie każdy wyjedzie z Krakowa, a wielu do niego przyjedzie. Jak pogoda będzie w długi, sierpniowy weekend w Krakowie? Czy ci, którzy postawią na wypoczynek w plenerze i korzystanie z miejskich atrakcji będą zadowoleni?

Jak pogoda będzie w długi, sierpniowy weekend w Krakowie?

W piątek, 12 sierpnia termometry wskażą 27°C. Choć może wystąpić lekkie zachmurzenie, na pewno nie musimy obawiać się opadów. W sobotę, 13 sierpnia, a także w niedzielę, 14 sierpnia odetchniemy od upału, ale nadal będzie bardzo ciepło. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 22-24°C. Mogą wystąpić przelotne burze z deszczem, zatem na spacer warto zabrać ze sobą parasol. Wszystko wskazuje na to, że największe sumy opadów wystąpią w sobotę. Poniedziałek, 15 sierpnia to zdecydowanie powrót upału. Na termometrach zobaczymy 28°C, jednak temperatura odczuwalna to 30°C. Choć prawdopodobne są krótkie, przelotne opady, IMGW nie prognozuje jednak niebezpiecznych, burzowych zjawisk.

Ranking miast najbardziej przyjaznych kierowcom | ESKA XD - Prosto z salonu #55

Którym letnim kurortem jesteś?

Pytanie 1 z 9
Dzień przed urlopem...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE