Grzejnik, ciepło, energia

i

Autor: Pixabay Dodatek na ogrzewanie w Krakowie. O jaki rodzaj wsparcia mogą starać się krakowianie?

Dodatek na ogrzewanie w Krakowie. O jaki rodzaj wsparcia mogą starać się krakowianie?

2022-09-22 14:30

Wielu krakowian czuje niepokój związany z opłatami, gdyż właśnie ruszył sezon grzewczy. Jak wiadomo, składanie wniosków o dodatek węglowy przez mieszkańców Krakowa jest bezprzedmiotowe, ponieważ w mieście obowiązuje zakaz używania paliw stałych. Warto więc rozwiać wątpliwości, o jaki dodatek mogą starać się mieszkańcy Krakowa? Sprawdźcie to w naszym materiale.

Dodatek na ogrzewanie w Krakowie – którzy krakowianie mogą się o niego starać?

Zgodnie z ustawą z 15 września 2022 roku mieszkańcy Krakowa, którzy ogrzewają swoje gospodarstwa gazem skroplonym LPG oraz olejem opałowym, mogą składać wnioski o dopłaty do tych źródeł ciepła. Aby otrzymać jednorazową pomoc, należy złożyć stosowny wniosek do Krakowskiego Centrum Świadczeń. Warto wiedzieć, że taki przysługuje niezależnie od dochodów i przypada na gospodarstwo domowe, a nie na każdego z właścicieli danej nieruchomości. 

Dodatek na ogrzewanie w Krakowie – ile wynosi?

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie kotła gazowego czy olejowego jako głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Kwota wsparcia wyniesie 500 złotych, jeśli naszym głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG. Gdy mamy kocioł olejowy, dodatek wyniesie 2000 złotych

Dodatek na ogrzewanie w Krakowie – kto go nie otrzyma?

Wsparcie nie przysługuje osobom, które ogrzewają swoje mieszkania gazem sieciowym (wtedy rachunki za użytkowanie przesyła gazownia) lub gazem LPG z butli gazowej. Oczywistym jest także, że dodatek nie przysługuje, jeśli nasze główne źródło ogrzewania jest zasilane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC). 

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...