Nauki przedmałżeńskie 2020. Kuria znalazła rozwiązanie i wprowadza kursy on-line

2020-05-15 13:56 NM
Nauki przedmałżeńskie 2020. Kuria znalazła rozwiązanie i wprowadza kursy on-line
Autor: Pixaby

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Do tego kościelnego konieczne jest odbycie nauk przedmałżeńskich. Jak to zrobić w dobie pandemii koronawirusa? Krakowskie kuria proponuje nauki on-line. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Nauki przedmałżeńskie 2020. Jak radzić sobie w dobie pandemii?
  2. Nauki przedmałżeńskie 2020. Krakowska Kuria znalazła rozwiązanie
  3. Nauki przedmałżeńskie 2020. Kto może w nich uczestniczyć?
  4. Nauki przedmałżeńskie 2020. Jak będzie wyglądać kurs?
  5. Nauki przedmałżeńskie 2020. Czy za nauki trzeba płacić?
  6. Nauki przedmałżeńskie 2020. Co ze spotkaniami w poradni rodzinnej?

Nauki przedmałżeńskie 2020. Jak radzić sobie w dobie pandemii?

Na ten dzień czeka wiele osób. Ślub z ukochaną osobą ma być jednym z najpiękniejszych momentów w życiu. Niestety pandemia koronawirusa, która wybuchła na początku marca w Polsce mogła pokrzyżować wiele planów. W tym także śluby i wesela. Jak wiadomo, by do ślubu kościelnego konieczne są nauki przedmałżeńskie. Co zrobić w obecnej sytuacji?

Nauki przedmałżeńskie 2020. Krakowska Kuria znalazła rozwiązanie

Nauki przedmałżeńskie on-line? Na taki pomysł wpadła Krakowska Kuria. Wszystko po to, by narzeczeni nie musieli rezygnować ze ślubu kościelnego.

W związku z tym, że nie możemy organizować tradycyjnych katechez, chcieliśmy zapewnić narzeczonym inną formę przygotowania do sakramentu małżeństwa. Oczywiście spotkania mające miejsce w sali, gdzie jest bezpośredni kontakt, mają dużo większą wartość, ale w obecnej sytuacji również i telekonferencja, myślę, jest takim sposobem na to, żeby się spotkać, usłyszeć, zobaczyć, podzielić tymi treściami, które są istotne w tym procesie przygotowania do sakramentu małżeństwa - mówi jeden z przedstawicieli krakowskiej kurii.

Nauki przedmałżeńskie 2020. Kto może w nich uczestniczyć?

W naukach przedmałżeńskich on-line mogą uczestniczyć narzeczeni z Archidiecezji Krakowskiej, którzy planują ślub w najbliższych sześciu miesiącach.

Nauki przedmałżeńskie 2020. Jak będzie wyglądać kurs?

Nauki przedmałżeńskie będą odbywać się za pomocą platformy Zoom.

Przygotowaliśmy sześć grup. Będą one spotykać się od poniedziałku do soboty. Osoba, która zdecyduje się na rozpoczęcie katechez w jednej grupie, do końca będzie musiała pozostać jej wierna. Spotkania będą się odbywać przez cztery dni w odstępie tygodnia, np. cztery poniedziałki - dodaje jeden z przedstawicieli krakowskiej kurii.

Nauki przedmałżeńskie 2020. Czy za nauki trzeba płacić?

Nauki przedmałżeńskie on-line nie są darmowe. Cena katechez wynosi 50 zł od osoby, czyli 100 zł od pary.

COŚ DOBREGO #21

Nauki przedmałżeńskie 2020. Co ze spotkaniami w poradni rodzinnej?

Wirtualne spotkania będzie najpierw prowadzić kapłan (około 45 min.), a następnie małżonkowie (również ok. 45 min.). Ci drudzy zajmą się tematami dotyczącymi życia świeckiego, przedstawią swoje doświadczenia oraz spostrzeżenia związane z życiem w małżeństwie. Narzeczeni nie unikną jednak poradni życia rodzinnego. Wirtualnie odbędą trzy takie spotkania. Nauki przedmałżeńskie mają odbywać się w grupie maksymalnie do 20 osób.

Więcej informacji oraz harmonogram spotkań znajdziecie na stronie Krakowskiej Kurii.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.