Demografia zmorą Małopolski. Które miasta w województwie straciły najwięcej mieszkańców?

i

Autor: Wikimedia Commons Te miasta wyludniają się najszybciej. Które znalazło się na pierwszym miejscu?

Najszybciej wyludniające się miasta w Małopolsce. Na liście między innymi Tarnów, Oświęcim i Olkusz

2023-03-17 16:00

Które miasta wyludniają się najszybciej? Opublikowano najnowszy ranking. Zgodnie z danymi, w całej Polsce obywateli ubywa z roku na rok. Nieco inaczej sytuacja wygląda w Małopolsce. Tutaj liczba ludności powiększyła się o 5,3 procent. Dane statystyczne zaniżają jednak pewne miasta, które odbiegają od trendu wojewódzkiego. Przedstawiamy listę miast, które w Małopolscy wyludniają się najszybciej.

Te miasta wyludniają się w Małopolsce najszybciej. Które znalazło się na pierwszym miejscu?

Województwo małopolskie zamieszkuje obecnie około 3 432 300 mieszkańców. Liczba ta, według prognoz do 2050 roku zmaleje o 152 876 osób. Małopolska ma ujemny przyrost naturalny, który wynosi -7 440. Mimo tego województwo wciąż pozostaje atrakcyjne dla nowych mieszkańców, a stolica, Kraków, przekroczyła barierę 800 tysięcy mieszkańców. Są jednak miasta, które zaniżają statystykę, a ludność wyprowadza się stamtąd najszybciej. Które miasta w Małopolsce wyludniają się najszybciej? Sprawdźcie listę w naszej galerii.

Super Tenis (17.03)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE