Nadzieja dla żużla w Krakowie. Stowarzyszenie KM Wiraż chce odbudować klub w Nowej Hucie

2020-12-08 2:07
Stadion Wandy Kraków przy ulicy Odmogile
Autor: Marek Wersyl Stadion Wandy Kraków przy ulicy Odmogile

Po prawie półtora roku przerwy żużel ponownie może zagościć w Krakowie. Nowo powstałe stowarzyszenie Klub Motorowy Wiraż zamierza przywrócić "czarny sport" na tor przy ulicy Odmogile.

To już kolejny podmiot, który zajmuje się powrotem żużla do Krakowa. Wcześniej powstała między innymi Wanda Krakowskie Smoki, która na razie działa bez większego powodzenia.

- Organizacyjnie nie mamy nic wspólnego z innymi stowarzyszeniami. Jesteśmy ludźmi, którzy pracowali w klubie Speedway Wanda Kraków przez wiele lat. Zajmowaliśmy różne funkcję, pomagaliśmy w organizacji zawodów. Nie byliśmy jednak pracownikami klubu, robiliśmy to jako społecznicy, w ramach swojej pasji - mówi Przemysław Maciejewski, prezes KM Wiraż. 

Członkowie stowarzyszenia KM Wiraż na te chwilę nie myślą o starcie ligowym. Na razie plan zakłada zbudowanie fundamentów klubu i skupienie się na szkoleniu zawodników.

- Możliwe, że na początku pomogą nam sąsiednie kluby. Nawiązujemy współpracę z ekipą ze Świętochłowic. Rozmawialiśmy już ze szkółką Janusza Kołodzieja, która również poszukuje miejsca do treningu. Jesteśmy też w stałym kontakcie z prezesem Włókniarza Częstochowa. Dał nam on  dużo wskazówek, jak to wszytko na początku powinno wyglądać - mówi Mikołaj Frankiewicz z KM Wiraż.

Kluczowe decyzje dla żużlu w Krakowie mają zapaść jeszcze w tym roku. Najważniejszą kwestią jest porozumienie między stowarzyszeniem KM Wiraż, a władzami Klubu Sportowego Wanda w sprawie wynajęcia obiektu przy ulicy Odmogile.

Wisła Kraków ma nowego trenera. Posłuchaj materiału Wojtka Sidorowicza:
Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE