Nowa bramka na Zakrzówku. Zliczanie użytkowników, a może pobór opłat? Mamy komentarz ZZM

i

Autor: Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Na Zakrzówku pojawiła się tajemnicza bramka. Zliczanie użytkowników, czy pobór opłat?

2023-02-07 14:54

Krakowscy internauci podzielili się w sieci zdjęciem, które udostępniła Akcja Ratunkowa dla Krakowa. Na fotografii możemy zauważyć bramkę zamontowaną na terenie Zakrzówka. Nowy obiekt wzbudził wiele komentarzy, sugerujących m.in. plany poboru opłat. Czym jest nowa bramka? Mamy komentarz ZZM.

Co zmieniło się na Zakrzówku?

Prace budowlane na Zakrzówku trwają od 2019 roku. Powstaje tam park z kąpieliskiem, wraz z centrum edukacji ekologicznej, które będzie wyposażone w odnawialne źródła energii, takie jak pompy ciepła do ogrzewania budynku kąpieliska.

Na miejscu powstało już kilka basenów o różnej głębokości, od kilkudziesięciu centymetrów do 3,5 metra.  Na terenie Zakrzówka powstaje także budynek, gdzie usytuowane zostaną toalety, punkt widokowy oraz prysznice. W parku skorzystamy również z ławek, huśtawek czy różnych siedzisk, a całość przyozdobią tablice informacyjne.

Internauci na bieżąco śledzą postępy budowlane, a ostatnio uwiecznili na zdjęciu nową bramkę usytuowaną niedaleko kąpieliska. O konstrukcję pytaliśmy Zarząd Zieleni Miejskiej.

- Z racji tego, że baseny mają konkretną wyporność może przebywać tam określona ilość osób. Bramki mają za zadanie liczyć osoby, które wchodzą na kąpielisko. Baseny mogą pomieścić określoną liczbę użytkowników, więc są to względy bezpieczeństwa - informuje Sylwia Groń-Ząbek z krakowskiego ZZM.

Czy w przyszłości kąpielisko może być płatne?

- Nie przewidujemy takiej sytuacji. Nie ma planów, żeby kąpielisko było płatne - dodaje Sylwia Groń-Ząbek.

Budowa parku z kąpieliskiem ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Ruszył proces w sprawie zabójstwa Moniki

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE